Potřebujete si odskočit? Neodkládejte to

Potřebujete si odskočit? Neodkládejte to 1

Když musíte močit, tak to zbytečně nezadržujte, neboť váš močový měchýř se vám za přetížení nepoděkuje. Na pocit trapnosti z časté návštěvy záchodu byste měli zapomenout, jinak si koledujete o vážné zdravotní problémy.

Zvýšenou potřebu močit zažíváte zejména během večerů ve společnosti alkoholu. Obzvláště močopudné je pivo, a tak chodíte na toaletu každých 20 minut. Když se vylijete, uleví se vám a mozek vysílá signály, že je to třeba zopakovat, když je to tak příjemné. Při třetí cestě na záchod vám to už začne být trapné a potřebu vymočit se potlačujete, to je chyba. Ignorovat plný měchýř může mít vážné následky.

 
211607-original1-drpt3

Nasával a nevypouští, nyní musí odsávat Vojenský lékař, doktor Moul, dal do pozornosti odstrašující příběh mladého vojáka. Po noci strávené pitím alkoholu odpadl. Jeho močový měchýř zadržoval až tři láhve vína a nafoukl se do abnormální velikosti. Od té doby již nešťastník nikdy nebude moci normálně močit, ale až šest krát denně si musí zavádět cévku, která mu umožní vyprázdnění.

To je ten nejhorší případ. Pokud na výletě výjimečně zadržíte potřebu na hodinku nebo dvě, určitě nebudete mít z toho vážné důsledky. Ale pokud budete velmi často odkládat močení na delší dobu, můžete si poškodit močový měchýř. Bolestivé močení a neustálé nepříjemné nutkání vám za to nestojí. Poslouchejte svůj rozkrok a dopřejte mu úlevu, když si o to požádá.