Pozor! Jen díky jedné pilulce může váš pejsek žít o 15 měsíců déle!

Pozor! Jen díky jedné pilulce může váš pejsek žít o 15 měsíců déle! 1

Zdá se, že život domácích mazlíčků, konkrétně pejsků, by mohl být delší přibližně až o 15 měsíců. A to jen díky spolknutí jedné jediné pilulky. Nové studie prokazují, že tato “zázračná“ tabletka dokáže psy ochránit před smrtelně vážnou chorobou srdce.

Podle informací přibližně až 250 000 psů trpí onemocněním mitrálního ventilu, jehož následkem může dojít nejen k zástavě srdce ale nakonec i k předčasné smrti. K nejvíce ohroženým rasám patří menší pejsci, jakými jsou například jezevčíci a pudlík.

Avšak pokusy vedené veterinární  univerzitou (RCV) odhalily, že droga s názvem pimobendanem oddaluje nástup srdečního infarktu v průměru na 15 měsíců. Co v psím životě znamená navíc přibližně 8 až 9 let.

“Droga „je dostupná už v Británii ale může být použita pouze v případě, kdy je u pejska srdeční choroba již diagnostikována. Přesto studie prokazují, že pokud by pilulky byly podány ještě před samotnou diagnózou, později by se průběh diagnózy mohl co nejvíce zpomalit.

Profesor veterinární kardiologie na RVC Adrian Boswood uvedl, že jde o zásadní průlom v léčbě, která by mohla prodloužit mnoho psích životů nejen v Británii ale na celém světě. Zároveň dodává, že veterinářem a majitelům psů nezbývalo než kromě účinné léčby se smířit se stále zhoršujícím se stavem srdeční frekvence.

Veterináři už nemusejí volit přístup čekatelů a pozorovatelů. Majitelé pejsků si mohou být jisti, že díky použití pilulek se kvalita života jejich domácí mazlíčky opravdu prodlouží.