ZVYKY PRODUKTIVNÍCH LIDÍ, KTERÉ SI MŮŽETE LEHKO OSVOJIT I VY

ZVYKY PRODUKTIVNÍCH LIDÍ, KTERÉ SI MŮŽETE LEHKO OSVOJIT I VY 1

Když se vzpomene slovní spojení „produktivní člověk“, obvykle si představíme člověka – workoholika, který nemá čas na budování sociálních vazeb. Vysoce produktivní lidé jsou však ti, kteří mají dokonale naplánované pracovní i volné dny. Své plány dotahují do konce s těmi nejlepšími výsledky.

Jsou všude kolem vás – umělci, spisovatelé, designéři, grafici i ředitelé společností. Nebojí se riskovat a pouštějí se do nových projektů. Vědí, kdy se s elánem pustit do práce a naopak, kdy si dát pauzu. Tito produktivní lidé mají vždy pozitivní přístup, dokáží se plně soustředit dlouhou dobu a úspěšně zvládnout každou úlohu.

Ptáte se, díky čemuž to všechno dokáží? Čtěte a inspirujte se! 🙂

Vytvářejí si konkrétní plán, na jehož konci je úspěch

Tito energičtí lidé si své dny zvyknou dokonale naplánovat. Sepisují si denní harmonogram, dodržují svůj časový rozvrh a nevyhýbají se setkáním. Předtím, než si lehnou do postele, už dávno vědí, jak bude vypadat jejich následující ráno i celý den. Pokud je to nutné, využívají prokrastinacI na odpočinek a k práci se pak vracejí s čistou myslí. Splnění svých úkolů věnují potřebné množství času a nebojí se vyjít s pravdou ven, když je nestihnou dokončit. Uvědomují si také, že nekonečná práce pro ně může být stresující, a proto v pravý čas „vypnou baterky“ a užívají si chvíle volna.

Vědí co dělají (a co již učinili)

I když se odchýlí od svého plánu nebo je někdo při práci vyruší, produktivní lidé se vrátí zpět ke své práci a nenechají se od ní lehce odpoutat. Bez problémů a velkého přemýšlení v ní pokračují, protože vždy sledují co dělají, a zda to dělají správně. Nejsou prací posedlí, ale cítí nadšení z projektů, kterým se věnují. Mají cíle a oceňují snahy ostatních. Nenechají se ovlivnit emocemi a nedovolí jim zkazit jejich den, protože vědí, že jsou pány svého času.

Vědí, čemu mají dát přednost

Když se jim práce nakupí příliš mnoho, dokáží se probojovat různými projekty, deadlinami i úkoly s lehkostí a bez problémů. Klíčem k řešení takových problémů je určení priorit – důležité je vědět, kdy říci ne a nastavit si určité hranice. Nejtěžším úkolům se věnují jako prvním, díky čemuž jim opadne z ramen nejtěžší břemeno. Nevynechávají žádné ze svých povinností a totéž očekávají od ostatních.

Když se před nimi objeví zeď, vždy mají po ruce pevné kladivo

Pokud sestavujete tým pro svůj nový projekt, vysoce produktivní osoba je tou nejlepší zbraní, jakou můžete mít. Takoví lidé dokáží najít řešení na všechny možné problémy, přičemž jejich řeší komplexně. K věcem se staví pozitivně a věří, že na každou otázku existuje odpověď.

Vědí, kde co patří

Vysoce produktivní lidé netolerují chaos na svém pracovišti. Potřebují ve svém okolí organizovanost, aby mohli nerušeně přemýšlet. Od přírody jsou systematičtí a ve svých věcech musí mít řád. To jim umožňuje zvládat více úkolů najednou. Ačkoliv se zdá, že bloudí v kruhu povinností, vždy se prioritně věnují té nejdůležitější, dokud není splněna na 100%.

Tak co, inspirujete se i vy produktivními lidmi při své práci? 🙂