Práce snů? Jako rozbíječ mobilů vyděláte 1360000,-

Práce snů? Jako rozbíječ mobilů vyděláte 1360000,- 1

Zřejmě jste již někdy měli chuť hodit mobil o zem a rozbít ho na marně kousky. Umíte si ale představit, že byste za to ještě i dostali peníze? Pro nerváků je zde práce snů: profesionální rozbíječ mobilů.

Britská firma Tiger Mobiles nabízí práci na poloviční úvazek komukoliv, kdo se vyzná v oblasti mobilních telefonů a zároveň má praxi v jejich rozbíjení. Zkusíte si tipnout, kolik takový člověk měsíčně vydělá? Pro běžného Čecha jde o astronomickou sumu: 115 600 Kč.

Na stránce s pracovní nabídkou stojí: „Chceme, abyste si vzali nejnovější smartphony a podrobili je všemu, co může běžného uživatele potkat ve skutečném životě. Můžete je hodit do vany, stoupat po nich, prostě cokoliv.“

 
1730077

Podmínkou je bezchybné ovládání angličtiny slovem i písmem a samozřejmě práce s počítačem. Kvůli této práci by ale stálo za to naučit se anglicky, ne? Proč se vlastně firma rozhodla takovou pracovní pozici vytvořit? Její představitelé tvrdí, že jsou již unaveni z psaní suchopárných klasických recenzí. Mnoho uživatelů dle Tiger Mobiles už nezajímá, kolik paměti daný telefon má.

Chtějí spíš vědět, kolik toho telefon fyzicky snese a zda jejich 16 000,-ový kousek neumře při prvním pádu na zem. Chtějí tedy uveřejňovat spíše recenze „výbušnějšího“ charakteru a hledají lidi, kteří se na takovou práci hodí. Kromě slušného platu také nabízejí den volna navíc za každý telefon, který zrecenzují.

 
iphone

Tomu se řeknou slušné pracovní podmínky. „Jde zřejmě o nejneobyčejnější pracovní pozici, na jakou jsme kdy hledali člověka,“ říká Brandon Ackroyd, vedoucí oddělení péče o zákazníky. Dodává, že telefony by měl recenzent dostat i do různých situací. „Noc strávená v baru, turistika, pády do vody, to vše by měl náš budoucí zaměstnanec s telefonem vyzkoušet,“ tvrdí Ackroyd.

Uchazečů o práci dokonce vyzývá, aby se v pracovní době nebránily ani konzumaci alkoholu. Jediné, před čím je varuje, je to, aby telefony nesvěřovali dětem, prý kvůli zákonům o zákazu dětské práce. Tiger Mobiles chce za rok zničit jen šest až deset mobilů. Za maximálně deset recenzí tedy člověka čeká více než 1 360 000,- Kč ročně, možnost rozvíjet své ničitelské choutky a 30 dní dovolené. Jednoduše práce snů.


DSC03905s