Praktické informace, aneb co vše vědět o Eiffelově věži

Praktické informace, aneb co vše vědět o Eiffelově věži 1

Návštěva Eiffelovy věže v Paříži je téměř synonymem cesty do francouzské metropole. Tento ikonický symbol Paříže je tak silně propojen s městem, že se dá říci, že ten, kdo nebyl na Eiffelově věži, jako by snad ani nebyl v Paříži. Tato slavná pařížská dominanta se dodnes těší obrovské popularitě mezi obyvateli i návštěvníky města.

V prvním roce svého otevření přivítala dva miliony návštěvníků, což svědčí o její enormní atraktivitě. Ale to bylo teprve začátek. Dnes je počet návštěvníků věže mnohem vyšší – každoročně ji navštíví více než třikrát tolik lidí. Důvodem je nejen její historický význam, ale také nezapomenutelná vyhlídka, kterou nabízí z jejích tří pater.

Pro ty, kteří plánují návštěvu této úchvatné stavby, je důležité vědět několik klíčových informací, které jim pomohou ušetřit čas a zlepší jim celkový zážitek. Jedna z nejčastějších otázek, které si lidé kladou, je, jak se dostat nahoru. Je tu celá řada možností, ale stejně tak je zde řada faktorů, které je třeba vzít v úvahu.

Vyhlídka ze slavné věže se liší v závislosti na denní době. Paříž na vás bude působit naprosto jinak brzy ráno, když se sotva začne probouzet, než při západu slunce. Je naprosto jiný zážitek vidět město ve světle dne a vidět jej v době, kdy je Eiffelova věž nasvícena a každou celou hodinu začne blikat světlem tisíců žárovek.

Jakou část dne si návštěvníci vyberou pro svůj výlet, závisí jen na nich. Pokud jde o otevírací dobu, Eiffelova věž je otevřena každý den. Její otevírací doba se liší v závislosti na sezóně. Ve vysoké sezóně, tj. v období od 15. června do 1. září, je otevřena od 9 hodin ráno do půlnoci. V ostatních obdobích roku je obvykle otevřena od 9:30 do 23:00.

Nahoru se můžete dostat dvěma způsoby. Pohodlnější, i když s delší čekací dobou, je výjezd výtahem. Pro fyzicky zdatnější je tu možnost levnějšího, a většinou také rychlejšího, výstupu po schodech. Je však třeba mít na paměti, že po schodech se dostanete pouze do prvních dvou pater, do třetího pak jezdí jen výtahy.

Návštěva Eiffelovy věže je dobrodružství, které zahrnuje i bezpečnostní kontroly. Takže pokud budete mít s sebou například kapesní nůž, nůžky, kovový pilník nebo skleněnou lahev, můžete o ně přijít. Může se také stát, že Eiffelova věž bude v době vaší návštěvy uzavřena – například kvůli stávce zaměstnanců nebo kvůli silnému větru.

Pokud návštěvu věže plánujete mimo letní období, měli byste mít na paměti, že nahoře výrazně fouká. Proto byste měli mít s sebou nějaké teplé oblečení, jako je větrovka, čepice nebo mikina navíc.

Cesta na Eiffelovu věž je dobrodružství, které se vyplatí zažít. Je to zážitek, který si budete pamatovat na celý život.