PŘIPRAVTE SE NA OCHUTNÁVKU NEJDRAŽŠÍ ČOKOLÁDY NA SVĚTĚ

PŘIPRAVTE SE NA OCHUTNÁVKU NEJDRAŽŠÍ ČOKOLÁDY NA SVĚTĚ 1

Hořká, mléčná, bílá, s kousky ovoce. Každý si najde svou oblíbenou. Asi neexistuje člověk, který by ji neměl rád. Čokoláda je oblíbená na celém světě kvůli své chuti a příznivým účinkem na zdraví. Podle statistik spotřebuje každý člověk za rok v průměru 8 kg čokolády.

Kazašská firma Ross Limited posunula hranice a udělala z čokolády nejen zážitek pro chuťové pohárky, ale i pro oči. Vyrobila šestiúhelníkovou krabici z vulkanického skla, v níž se nachází 6 kousků čokolády. Každý z nich je zabalen do 14-karátového zlata a ve formě určitého geometrického útvaru představuje přírodní živel.

Například čtyřstěn představuje oheň, osmistěn vzduch, kostka představuje zem a icosaedr vodu. Kromě těchto čtyř základních prvků je tam ještě zastoupen éter v podobě 12-stěna (dodekaédra) a poslední geometrický útvar představuje vakuum. Z tohoto dezertu se vyrobí pouze 1000 kusů. Několik z nich poputuje do muzeí a do studií, kde pracovali Vivien Leighová, Marilyn Monroe a Audrey Hepburnová. Zatím ještě není známo, kdy se tato čokoláda dostane do prodejen. Víme však, že bude stát neuvěřitelných 14 000 €.