Range Rover Velar: je toto nejkrásnější SUV z Británie?

Range Rover Velar: je toto nejkrásnější SUV z Británie? 1

Range Rover nám opět doslova vyrazil dech! Pouze nedávno představil svůj zcela nový model Velaro. Jde o čtvrtý automobil Land Rover z modelové řady Range Rover. Jméno VELARIS pochází z latinského slova a v překladu znamená převlek, závoj, kryt… Stejným názvem byly pojmenovány první prototypy Range Rover z roku 1960. Nenechte se však zmást, tato novinka dnes přitahuje velkou pozornost.

Nový VELARIS zajímá své místo mezi modely Evoque a Range Rover Sport, přičemž jde o nejníže položený a nejaerodynamičtější model. Jeho přímým konkurentem je například Porsche Macan. Vozidlo disponuje designovými prvky a technologiemi vystihujícími filozofii „méně je více“ řekl šéf designér Land Roveru Gerry McGovern. Jde o nejmodernější a určitě se shodneme na tom, že i nejkrásnější Range Rover jaký byl kdy vyroben.

Velaris zaujme malou plochou prosklení: má vysoce posazenou spodní hranu oken a nízko položenou střechu. Její klesání směrem dozadu zakončuje velký spoiler. Dlouhý rozvor a elegantně se svažující střecha odlišují VELARIS od všech ostatních modelů Land Roveru. Působivý je i interiér VELARIS s minimalistickými designovými rysy. Lze zde najít inovativní prvky například v podobě skleněného dotykového displeje s možností regulace klimatu.

Kvadrat, přední evropský výrobce vysoce kvalitních designových textilií, byl pověřen vytvořit odolné textilní potahy, které jsou kvalitativně srovnatelné s kůží.

Velaris je prvním Land Roverem využívajícím platformu Jaguar Land Rover D7A s pohonem všech kol. Stejnou platformu využívá i crossover F-Pace od Jaguaru. K dispozici je motor V-6 o výkonu 380-koní, který zrychluje z 0-100 km/h za 5,3 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Všechny dostupné varianty se dostanou prodeje letos v létě. Základní model poskytne výkon 247 koňských sil a bude stát 50.000 EUR a více.

Land Rover již na své první produkční modely začal přijímat objednávky. Sjíždět budou z výrobní linky ve městě Solihull v Anglii a cenově budou začínat na 100 000 EUR. Pro americký trh bude zpočátku určených pouze 500 kusů.