DIOR A JEHO NEJLEPŠÍ PARFÉMY JAK STVOŘENÉ PRO KAŽDOU VAŠI NÁLADU

DIOR A JEHO NEJLEPŠÍ PARFÉMY JAK STVOŘENÉ PRO KAŽDOU VAŠI NÁLADU 1

Jak řekl Christian Dior, zakladatel módního domu Dior: „o ženě napoví její vůně více než její rukopis.“ Od roku 1947, kdy spatřil světlo světa parfém Miss Dior, módní dům spolupracoval s mnoha světovými parfuméry, kteří se zasloužili o vznik nejznámějších vůní této značky, jak je známe dnes. V současnosti má Dior vlastního parfuméra a tvůrce nových vůní – je jím Francois Demachy.

Typickými znaky módního domu Dior jsou kvalita, jedinečnost a nadčasové vůně. Představíme vám 4 nejlepší parfémy této značky, které byste měli určitě vyzkoušet.

Svůdný Miss Dior

Původně byl tento parfém na trh uveden jako Miss Dior Chérie, ale později se Chérie z názvu vypustilo. Miss Dior je nespoutaný a svůdný, jako stvořený na flirtování a vaši rozdováděný náladu.

„Krása Miss Dior leží v souzvuku všech jejích tónů a jejich vzájemné harmonii, jejímž výsledkem je chyprová kompozice“, říká tvůrce vůně Francois Demachy. Vrchní tóny jsou tvořeny sicilskou mandarinkou, červeným pomerančem a bergamotem. Srdce vůně bije indickým a egyptským jasmínem, tureckou růží a tuniským pomerančem. Základem vůně je pačuli, santal a vetiver.

Decentní Diorella

Psal se rok 1972, kdy tato temperamentní vůně, zkomponována francouzským mistrem Edmondem  Roudnitskym, spatřila světlo světa. Úspěšný parfém Eau Sauvage uvedený Diorem v roce 1966, původně vytvořen pro pány, učaroval oběma pohlavím. Ženy, které potají svým partnerům „kradli“ tento parfém, si vyžádaly podobnou vůni, srovnatelnou s Eau Sauvage. Tak se zrodila Diorella – svěží, květinová vůně, které dominuje sicilský citron s bazalkou, žlutým melounem, marockým jasmínem a zimolezem.

Elegantní Dior

Jde o jeden z nejlepších pánských parfémů vytvořených za posledních 15 let. Sofistikovaný, neobvyklý a harmonický – takový je Dior Homme. Je určen pro muže, který nepotřebuje nikoho přesvědčovat o své maskulin, protože ta z něj přirozeně vyzařuje.

Dior Homme se vyznačuje pro muže netypickým složením – srdce tvoří italský kosatec a výjimečnost mu dodává francouzská šalvěj, levandule a bergamot.

Smyslný Addict

Nesmí chybět v kabelce žádné nádherné ženy! Addict je znamením magnetické, pikantní přitažlivosti, kterou zajišťuje vanilka s bílými květy a muškátovým oříškem. Tato vůně je jako stvořená k upoutání opačného pohlaví, oplývající sladkým a svůdným závanem, vyzařující smyslnost.