RESTAURACE, VE  KTERÝCH SE Z OBYČEJNÉ VEČEŘE STANE NEOBYČEJNÝ  ZÁŽITEK

RESTAURACE, VE  KTERÝCH SE Z OBYČEJNÉ VEČEŘE STANE NEOBYČEJNÝ  ZÁŽITEK 1

Cestování nám umožňuje objevovat svět. Objevování by však nemělo skončit ani během pauzy na jídlo. Večeře v podniku restauračního řetězce, který důvěrně znáte z domova sice naplní váš žaludek, ale nesplní touhu po poznávání nových zážitků.

Kdo řekl, že jídlo musí být zákonitě nudné? Pokud jste cestovatel hladový po nových kulinářských zážitcích, jistě vás zaujme některá z neobvyklých restaurací zmíněných níže. Můžete na ně narazit v různých koutech světa.

Podmořská restaurace Ithaa

Ithaa, v překladu „Matka perel“, nabízí 180-stupňový panoramatický výhled na podvodné korálové zahrady s jejich početným obyvatelstvem. Nachází se v hloubce 5 metrů pod vodou v oblíbeném maledivském centru Conrad Maldives Rangali Island. Působivý není jen výhled z restaurace na podmořský svět – určitě vás zaujme i luxusní nabídka jídel, kterou tvoří pokrmy renomovaných šéfkuchařů. V této restauraci však nedoporučujeme otevírat okno – nemuselo by to skončit nejlepší. 🙂

Večeře v oblacích

Belgická síť restaurací Dinner in the Sky má své pobočky po celém světě a menu vám naservíruje přímo v oblacích. Restauraci tvoří otevřená platforma visící na jeřábu ve výšce kolem 50 metrů. Nemusíte se však obávat pádu – bezpečnost zajišťují pásy, kterými se každý host musí připoutat. Společnost Dinner in the Sky přináší novou, vysokou úroveň gastronomie – večeři si vychutnáte ve výši, ať už jste v Aténách a chcete se dívat na Akropoli, nebo se můžete „pohupovat“ ve vzduchu nad Los Angeles a sledovat Centrum. Restaurace v oblacích každoročně zavítá i do Bratislavy, takže za zážitkem nemusíte cestovat daleko.

Vychutnejte si večeři ve tmě

Pokud jste fanouškem záhad a tajemna, síť restaurací Dans le Noir? dokonale uspokojí vaše smysly. V těchto podnicích jsou všichni číšníci slepí nebo mají poškozený zrak, a aby toho nebylo málo, pokrm jíte v úplné tmě, netušíc, co se nachází na vašem talíři. Vaše smysly tak zažijí dokonalé pohlazení. Podle slov společnosti takové temné večeře pomáhají utužovat mezilidské vztahy a svým zákazníkům umožňují dokonale vychutnat své jídlo. Síť restaurací sídlí iv Evropě, konkrétně v Londýně, Barceloně, Madridu i v Petrohradě.

Na kameni uprostřed moře

Když se restaurace popisuje jako „těžko dosažitelná“ a musíte se na ni svézt lodí, značí to neobvyklost a zajímavost. Řeč je o The Rock, restauraci nacházející se uprostřed Indického oceánu. Je postavena na masivní skále, což vás přinutí zamyslet se nad myšlenkou jejího zrodu i samotnou stavbou restaurace. Když si v The Rock objednáte dary moře, můžete si být stoprocentně jisti, že budou čerstvé a nedávno ulovené.

Sirocco

Pokud hledáte opravdu vysokou úroveň kulinářství, doporučujeme open-air restauraci Sirocco, sídlící na střeše Lebua Hotel v thajském Bangkoku. Samotná budova má 63 pater, takže pokud máte strach z výšek, vyhněte se jí širokým obloukem. Sirocco je považována za nejvyšší umístěnou restauraci na světě a je známá nekonečnými výhledy na krajinu s řekami, cestami i budovami. Její dalším charakteristickým znakem je středomořská kuchyně a každodenní živá jazzová hudba.