Riversimple Rasa: auto budoucnosti poháněné vzduchem!

Riversimple Rasa: auto budoucnosti poháněné vzduchem! 1

Vůz budoucnosti, takto by se dalo nazvat auto Rasa, které pohání řídký vzduch. Je mnohem bezpečnější než auto s benzínovým motorem díky tlakovému zásobníku umístěnému v kufru. I když je vodík velmi hořlavý v případě havárie se vodík rozptyluje směrem nahoru a nezpůsobí takové škody.

V kufru se nacházejí vodíkové palivové články, které autu dodávají elektrickou energii. Rasa tak dosáhne maximální rychlosti 97km/h za deset sekund. Má dosah 300 mil na 1,5kg vodíku. Auto nemá převodovku pouze tlačítka pro jízdu vpřed neutrál a couvání a samozřejmě má i pedály pro brzdu a plyn. Auto je dostupné již dnes ve Velké Británii kde se momentálně nachází 14 stanic pro doplnění vodíku.

Než se dostane do prodeje, bude se pronajímat za 500 liber měsíčně. Auto se svým stylem otevírání dveří podobá DeLorean z filmové série Návrat do budoucnosti. O design se postaral Chris Reitz, který stojí za obnovou Fiatu 500. Firmě Riversimple trvalo vyvinutí tohoto auta celkem 15 let. Revoluční Rasa pojme dva cestující a díky uhlíkovým šasi váží jen 580kg.