PROČ POUŽÍVAT „UMĚNÍ PŘIZPŮSOBENÍ“?

PROČ POUŽÍVAT "UMĚNÍ PŘIZPŮSOBENÍ"? 1

Každý se už určitě setkal s rozbíhajícími  se firmami, které však po krátké době opět zanikly. Pokud začneme rozebírat skutečný důvod rychlého konce možná i perfektně promyšleného byznysu, naskytne se nám jedna jediná otázka: Proč?

Možná by každého napadlo, že selhaly kvůli realitě, která byla v doslovném protikladu s vysněným myšlenkami začínající podnikatele. Hlavním důvodem jsou mnohem menší výdělky, jaké byly daným člověkem předpokládané. Nebo, což je ještě horší, výdaje převýšily příjmy a dotyčný se dostal do minusových čísel, což je asi nejhlavnějším a nejstrašidelnější negativem podnikání.

Jak  se tedy vyhnout těmto negativům a nepodkopou si svoji motivaci? Jak se říká: Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt. Je to tedy, v provedení do praxe, docela jednoduché. Stačí se jen dívat. Sledovat okolní konkurenci. Udělat si obraz, kterému se vlastně přizpůsobím.

Jedině tehdy, když se hraje podle určitého zaběhnutého systému, což znamená, že jsme sami zaběhnutí v určitých mantinelech, v nichž dokážeme vydělávat a udržet se, můžeme pomalu začít přemýšlet o nastavení vlastního systému. Čili stačí přijít s vlastními nápady, které jen přidáme do systému, čímž se posuneme o krok vpřed oproti ostatním s branže, které se věnujeme.

Ale nejdříve třeba použít „umění přizpůsobení.“ Jinak může s největší pravděpodobností hrozit rychlý konec možného brilantního nápadu na vydělávání peněz.