Rolls-Royce Spectre: první 100 % elektromobil této prestižní značky

Rolls-Royce Spectre: první 100 % elektromobil této prestižní značky 1

Rolls-Royce představuje Rolls-Royce Spectre, velký ultra luxusní vůz kupé. Tento model otevírá novou kapitolu v historii značky, protože je to její první 100 % elektrické vozidlo.

 

Ohromující výkon

Jeho elektromotor vyvine výkon 576 koňských sil a umožňuje Rolls-Royce Spectre zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Co se týče jeho dosahu, zákazníci budou moci ujet až 520 km. Pokud jde o termiku motoru, Rolls-Royce Spectre nabídne velkolepý zvuk.

 

Plynulost a elegance

S koeficientem aerodynamického odporu 0,25 je Rolls-Royce Spectre nejaerodynamičtějším vozem, jaký kdy značka vyrobila. Jeho plynulou linii umocňuje dosud nevídaná barva karoserie: žlutozelená chartreuse. Impozantní mřížka chladiče byla navržena jako nejčistší Rolls-Royce. Mřížku zdobí slavná figurka „Spirit of Extase“ speciálně upravená pro tuto příležitost. A konečně, skvělé 23 palcové (58 cm) hliníkové ráfky dodávají vozidlu sportovní vzhled.

 

Velkolepý design interiéru

Interiér splňuje standardy Rolls-Royce, kde střídmost, elegance a ušlechtilé materiály nabízejí ultraluxusní atmosféru. Rolls-Royce Spectre má nádhernou palubní desku z exotického dřeva doplněnou několika propojenými obrazovkami. Ušlechtilá kůže zdobí sedadla, která skýtají bezkonkurenční pohodlí. V čem ale spočívá kouzlo tohoto Rolls-Royce, je jeho střecha Starlight evokující hvězdnou oblohu. Tisíce světelných bodů zapuštěných do střechy a dveří přenesou řidiče a cestující do nebeské dimenze.

Tento klenot mezi automobily je už nyní k dispozici na objednávku a první dodané modely jsou naplánovány na rok 2023.