Rolls-Royce vsadil na černou sošku Spirit Of Ecsstasy

Rolls-Royce vsadil na černou sošku Spirit Of Ecsstasy 1

Lidé z Rolls-Royce se asi zbláznili. Vyrobili dva modely vozů s černou soškou Spirit of Ecstasy. Exkluzivní edice automobilů ve formě kupé je určena pro dnešní generaci mladých a sebevědomých lidí, kteří jsou stejně nekompromisní při výběru bydlení a životního stylu, jako jejich předchůdci.

Autonomní vozidlo 103EX: vrchol luxusu podle Rolls-Royce

Mezi předchůdce se řadí například sir Malcolm Campbell, Howard Hughes, Keith Moon, Yves Saint Laurent či Charles Rolls. Tmavší barva symbolizuje více asertivnosti, sebejistoty a síly, podotkl Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce.

Automobily Black Badge charakterizuje černé lakování, lehká kola z uhlíkových slitin a ta nejtemnější černá barva, jaká byla kdy na produkčním autě použita. Současně bude na výběr jakákoliv barva dle uvážení. Ghost Black Badge dostane 6,6-litrový V12 motor s výkonem 612 koní a 840 Nm točivého momentu, kterému bude sekundovat osmistupňová automatická převodovka. Rolls říká, že tento model stále charakterizuje měkká jízda s jediným rozdílem. Zvýšená pozornost zde byla věnována právě řidiči.

Wraith Black Badge dostane o 51 Nm točivého momentu navíc a celkově poskytne výkonem až 623 koní, což z něj činí nejvýkonnější Rolls Royce všech dob. Stejně jako Ghost se může pochlubit (díky přeprogramování převodovky) vyšší rychlostí a sportovnějším stylem jízdy. Takže pokud se řadíte k mladým rebelům, právě jste se dočkali. Cena za Wraith bude něco přes 300 000 USD, Ghost se bude prodávat za podobnou cenu.