Rolls-Royce Wraith: přízrak za čtvrt miliónu EUR

Rolls-Royce Wraith: přízrak za čtvrt miliónu EUR 1

Sir Henry Royce jednou řekl svým designérům, inženýrům a řemeslníkům: „Vezměte to nejlepší, co existuje a udělejte to ještě lepším. Pokud nic takového neexistuje, navrhněte to. „Tato filozofie se dokonale odráží v nejmladším a nejmodernějším automobilu všech dob Rolls-Royce Wraith.

Wraith (z angl. Přízrak) je víc než jen auto. Je nejodvážnějším počinem exkluzivní značky a ztělesněním dokonalé individuality. Wraith posouvá hranice designu, technologií, kvality zpracování a vytváří tak zážitek, kterému se nic nevyrovná. Dvoudveřová limuzína dává o sobě vědět svou majestátností a fascinujícími křivkami.

Mezi hlavní rysy patří typický pochromovaný gril, nekonečná kapota a neobvyklá střešní linie. Tato jedinečná směs designových prvků dodává limuzíně originální a nezaměnitelný charakter.

Wraith obsahuje pouze dvě velké dveře s panty vzadu. Otevírají se proto opačně než na všech běžných vozidlech. Pokud jste se již v automobilu bezproblémově usadily, bude třeba zatlačit speciální tlačítko. Po jeho zatlačení se elektronika postará o to, aby se velké křídla dveří za vámi automaticky a bezpečně uzavřeli.

Vítejte na palubě automobilu superlativů a noblesy! Odteď jsou vám po ruce všechny špičkové technologie zabalené do nejkvalitnější kůže, strukturovaného dřeva a leštěného kovu. K dispozici je pro vás speciální audio soustava s impozantním zvukem, hvězdičky na stropě imitující hvězdnou oblohu, špičkový multimediální systém či koberce z ovčí vlny.

Vozidlo pohání motor V12 o zdvihovém objemu 6,6 litru, kterému asistují dvě turbodmychadla. Stejnou motorizaci lze nalézt také v typu Ghost, no dvoudveřový model je s max. výkonem 465 kW (632 k) a točivým momentem 800 Nm., podstatně výkonnější. Nezaměnitelný a burácející zvuk 12-válcového motoru, si však od pasažérů s noblesou zachovává akustický odstup.

Po zatlačení akcelerátoru dosáhnete stovku již za 4,6 sekundy! Při zrychlení byste skutečně neřekli, že hmotnost auta se dvěma pasažéry může být až 2,5 tuny. Asistenční elektronika si dělá v tomto případě dobrou práci. Při prudkém rozjezdu z místa je benevolentní a pneumatiky jen tak pískají, v případě sebe nejmenších problémů s trakcí v zatáčkách velmi výrazně utahuje otěže motoru. Aby ne. Přestože jde o nejrychlejší a nejvýkonnější model této značky, stále je to Rolls-Royce!