RUSKÁ MILIARDÁŘKA  ŽÁDÁ OD SVÉHO BÝVALÉHO MANŽELA 15 MILIARD DOLARŮ!

RUSKÁ MILIARDÁŘKA  ŽÁDÁ OD SVÉHO BÝVALÉHO MANŽELA 15 MILIARD DOLARŮ! 1

Natalia Potaninová byla vdaná za Vladimíra Potanina 30 let. Vladimirovo  konto disponuje sumou 17 miliard dolarů, které nahromadil během klíčových let po pádu Sovětského svazu. Je spoluzakladatelem jedné z prvních soukromých bank v Rusku. V současnosti je generálním ředitelem společnosti Norilsk Nickel a jeho 30% podíl ve firmě činí přibližně 7 miliard dolarů. Zároveň jde o velmi blízkého přítele ruského prezidenta Vladimira Putina.

V listopadu 2013 se Vladimír náhle rozvedl. Aby to ještě trochu víc zkomplikoval, požádal soud o rozvod se zpětným účinkem na den 16. ledna 2007. Podle něj to byl totiž den, kdy se stoprocentně rozhodl, že toto manželství více nefunguje. Šlo však o nebezpečnou hru o ochranu svého majetku. Datum v roce 2007 byl ve skutečnosti důležitý proto, že tehdy ještě ve firmě nevlastnil takový obrovský podíl.

Den, kdy Vladimír oznámil své manželce, že se chce rozvést byl zcela všední, až na pár věcí. Když večeřeli se svými syny a plánovali výlet do USA, protože nejmladší syn se tam rozhodl studovat, diskutovali o zkouškách a lektorech … Večeře jako každá jiná. Po ní se však Vladimír na chvíli vytratil a později se k manželce vrátil i s rozvodovými papíry. Myslela si, že žertuje, ale ve skutečnosti to byla poslední chvíle, kdy mohla vést konverzaci s mužem, se kterým žije 30 let a vychovává 3 děti.

Zatímco Natalia byla se synem v Americe, Vladimír zmrazil bankovní účty a vyměnil zámky. Soud samozřejmě  rozhodl ve prospěch Vladimíra a prohlásil, že manželství bylo ukončeno v roce 2007, nikoli v roce 2013. Natália argumentovala společnými fotografiemi z pozdějších letech, které podle ní dokazovaly harmonii manželství. Prezident je však prezident a jeho přátel je třeba vyrozumět! Soudnictví v Rusku je tedy mnohem zajímavější  než to slovenské!

Když nadešel čas nabídnout manželce finanční vyrovnání, nenabídl jí ani cent. Totéž platí i pro jeho děti. Nyní vzala Natalia případ do vlastních rukou a podala trestní oznámení v Moskvě. Snaží se jím získat 15 miliard dolarů od svého bývalého manžela.

Podle ruského práva je majetek nabytý během manželství považován za společný a rozdělen na polovinu při rozvodu. To se však v případě této rodiny stát nemohlo, protože šlo o rozvod s platností do minulosti. Na podzim v roce 2015 se pokusila opět, soud její žádost zamítl. Odvolací soud potvrdil předešlý rozsudek v lednu 2016. Začátek nového řízení se předpokládá na červen.