Babka měla milion eur. Neuvěříte, co s ním před smrtí udělala

Babka měla milion eur. Neuvěříte, co s ním před smrtí udělala 1

O důchodcích z Rakouska se říkává, že jsou snoby, ale co udělala 85-letá babička asi její potenciální dědicové nečekali. Měla v tom ale jasno, dědicové měli zůstat s dlouhým nosem. Nechtěla, aby žádný z jejích potomků získal úspory, které celý život odkládala. Závratnou sumu peněz ale nevěnovala na charitu nebo lidem v nouzi.

Děti a vnoučata se k babičce asi nechovali nejlépe a nechtěli jíst „řízky“, které jim poctivě připravovala a ani ji nenavštěvovali tak často, jak by si přála. Poslední chvíle prožila stařenka v domově důchodců. Když už babička cítila, že se blíží její konec, rozhodla se jednat.

&nbsp
tumblr_n3lr7hEyuS1rmgn1go1_500

Na smrtelné posteli rozstříhala všechny bankovky a vkladní knížky, které naspořila. Když po její smrti uklízeli pokoj, našli v ní zničené peníze v hodnotě 950 tisíc eur. Stařenka nechtěla zanechat svým potomkům dědictví, ale i když se o to snažila, dědicové si přijdou na své.

Státní prokurátor Erich Habitzl sice prohlásil pro agenturu AFP, že úřady neumí pozůstalé rodině nijak pomoci, ale národní banka je na straně dědiců. Pokud je původ peněz dokázaný, tak jim všechny mohou vyměnit za nepoškozené bankovky. 950 tisíc eur tak zůstane v rodině. Takže děti, neštvěte babičku a snězte vše, co vám nabídne, protože jinak vám nic nenechá.