Samsung C27FG70: jediný zakřivený monitor s výjimečně rychlou  1ms dobou odezvy

Samsung C27FG70: jediný zakřivený monitor s výjimečně rychlou  1ms dobou odezvy 1

Samsung C27FG70 je vynikajícím herním monitorem, který s velkou pravděpodobností urychlí vstup společnosti Samsung do herního světa. Novinka z dílny Samsung dostala zakřivenou konstrukci jako i nastavitelné rameno pro vynikající ergonomii.

Displej tohoto herního monitoru poskytuje působivé barvy a vysoký jas, jakož i neuvěřitelně rychlý čas odezvy. Podporována je technologa FreeSync v případě počítačů vybavených grafikou AMD i hromada dalších užitečných režimů zobrazení.

Chcete se odlišit a ušetřit? Kupte si Samsung C27F390

Samsung C27FG70 není až takovou novinkou. Monitor byl představen loni na výstavě IFA spolu s menším bratříčkem, 24-palcovým modelem C24FG70. My jsme otestovali 27palcový model nakolik si myslíme, že právě tato úhlopříčka je ideální na hraní. Oba monitory byly navrženy tak, aby hráčům poskytovaly nejostřejší obraz a nejrychlejší odezvu. Za zmínku stojí fakt, že oba modely využívají technologii Samsung Quantum dot, kterou společnost Samsung úspěšně používá ve svých SUHD televizorech. To, že je k dispozici i v případě tohoto monitoru je pouze plusem.

Mezi nejdůležitější prvky monitoru Samsung C27FG70 patří technologie FreeSync společnosti AMD, která snižuje blikání tím, že zabezpečuje synchronizaci obnovovací frekvence obrazovky až do 144 Hz. Co se designu týče, oba zakřivené monitory přicházejí s elegantním designem bez jakýchkoliv výstřelků. Jejich provedení je velmi jednoduché a současně nadmíru sofistikované. Nelze hovořit o skromném designu, ale o úhledném černém monitoru na velkém kruhové základně, která je navíc matná (takže ji jen tak nepoškrábete).

Nejvíce jsme se těšili na mechanismus v podobě masivního ramene s kloubem. Ten umožňuje displej snadno naklonit, nastavit výšku, nebo s ním otáčet v jakémkoliv směru. Samozřejmě funkce Pivot nesmí chybět. Vše funguje bezproblémově bez nežádoucích pohybů základny. Jednoduše řečeno, samotný design vypadá fantasticky a účelně. Monitor si můžete otočit do režimu na výšku, pokud chcete zobrazit některé tweety, když hrajete na jiném displeji.

Podstavec je nadmíru stabilní a jediné co nám chybělo, byla možnost bezdrátového nabíjení smartphonů. Jinak je tento monitor radost používat. Víme si ho živě představit nejen v případě moderní domácnosti ale i na pracovišti. Rádi bychom se ještě zmínili o jedné zajímavé funkci, která společnost Samsung nazývá „Arena Lighting“. Jde o miniaturní LED světlo pod obrazovkou, které emituje brilantní modrou záři. Toto světlo lze přizpůsobit dvěma způsoby. Tak aby se rozsvítilo a oddálilo nebo aby reprodukovali světlo v impulsech synchronizovanými se zvukem vašeho počítače.

Konektivita je standardní, přičemž zahrnuje téměř všechny základní porty. K dispozici jsou dva porty HDMI, DisplayPort, jakož i dva 3,5 mm audio konektory. Pohodlně umístěný knoflík na zadní straně, zároveň slouží jako tlačítko napájení a regulátor hlasitosti. Prohlížení menu usnadňuje způsobem, který nemá obdoby. Manipulace s ním je lepší a intuitivnější než v případě monitorů od konkurence. Samotné porty se nacházejí především na zadní straně monitoru, všechny jsou snadno přístupné.

Samsung C27FG70 má rychlou obnovovací frekvenci 144 Hz a proto dokáže např. působivě zobrazit grafiku hry Grand Theft Auto V se kterou má většina monitorů problém. Použitý panel dokáže zobrazit 125% spektra sRGB a 87% ze stupnice AdobeRGB. Navíc technologie Quantum-Dot slibuje lepší zobrazení barev. Barevný gamut je v případě tohoto monitoru lepší průměr. Barevná přesnost je s průměrem 2,71 barevného rozdílu trochu horší, přičemž hodnota 1,0 představuje ideál. Barevná přesnost s hodnotou menší než 1,0 je pro lidské oko nerozeznatelná. Úroveň jasu 266 je zcela v pořádku a představuje nadprůměr.

Model Samsung C27FG70 je vynikající herní monitor s působivým zobrazením barev a vysokým jasem. Má neuvěřitelně rychlou odezvu, podporuje technologii FreeSync a hromadu dalších užitečných režimů. Všestranný a jedinečný stojan dělá z toho monitoru bestseller. Skvělým doplňkem je funkce LED osvětlení. Neznáme mnoho alternativ, pouze pokud 29-palcový Acer Predator Z301C za několikanásobně vyšší cenu. Pokud potřebujete monitor s dobrým a ostrým obrazem, který úžasně vypadá a je nastavitelný ve všech směrech je zbytečné hledat dál. 27palcový Samsung C27FG70 vám toto vše za cenu 400 € poskytne.

Plusy: dobrý obraz, vysoká frekvecia 144 Hz, ergonomické rameno, Arena Lighting, stabilní podstavec, FreeSync

Minusy: vyšší cena, absence bezdrátového nabíjení, levnější plasty

Cena: 400 EUR