Samsung Gear S2: jsou toto skutečně nejlepší Smart hodinky?

Samsung Gear S2: jsou toto skutečně nejlepší Smart hodinky? 1

Společnost Samsung představila v pořadí již své čtvrté Smart hodinky. Hodinky jsou módním doplňkem a Gear S2 jsou dosud nejlepší vypadajícími Smart hodinkami. Mají dokonale kulatý tvar a ideální rozměry pro každý tvar a velikost zápěstí. Dodávají se ve dvou vyhotoveních. Jako sportovní a elegantní.

Elegantní obsahují žebrovaný ciferník a jsou kompatibilní s libovolným 20 mm páskem. Sportovní verze disponuje přidanou 3G / 4G konektivitou, technologií Bluetooth a vypadají elegantněji na menším zápěstí. Řemínek je vyroben ze silikonu, podobně jako v případě Apple Watch Sport.

Lze jej snadno odstranit pomocí tlačítka na spodní straně a vyměnit ho za jiný řemínek, kterých existuje nespočet. Rozvržení tlačítek na Gear S2 je jednoduché a lepší než na jakýchkoli jiných Smart hodinkách. Na pravé straně se nacházejí dvě navigační tlačítka. Spodním se hodinky zapínají a vypínají. Kromě toho toto tlačítko zastává funkci tlačítka Home, která vás vrátí zpět na domovskou obrazovku. Horní tlačítko se chová jako tlačítko Zpět, které vás vrátí zpět do předchozího menu. Obě tlačítka se pohodlně stlačují a lze je snadno nalézt i v naprosté tmě.

Tajnou zbraň nových hodinek představuje kruhový prstenec kolem ciferníku, kterým lze otáčet. Lze tak snadno procházet menu a vybírat položky na displeji. Každé potvrzení je doprovázeno příjemnou hmatovou zpětnou vazbou. Na spodní části hodinek se nachází senzor srdečního tepu. Hodinky navíc monitorují počet kroků, které jste za den udělali. Nejlepší novinkou hodinek je jejich jednoduchost s geniálním rozhraním Samsung.

Jedním stisknutím tlačítka nebo pootočením prstence se dostanete do menu s přístupem k různým aplikacím a nástrojům. Rotující prstenec šetří drahocenný prostor na displeji a každá nabídka a aplikace je navržena tak, aby dokonale vyplnila maximum na minimálním prostoru kruhového tvaru.

Hodinky běží na vlastním operačním systému Tizen, který lze nalézt také v některých nových inteligentních televizorech. Jediným no zásadním problémem zůstává, že pro tento operační systém nejsou dostupné téměř žádné aplikace. Samsung tvrdí, že existují tisíce aplikací ale kromě klonu Flappy Bird, Yelp, Nokia navigace, ESPN, Bloomberg a CNN zde není nic, co bychom mohli doporučit. Aplikace Samsung jsou fantastické (zejména fitness aplikace) ale kromě nich tam nic jiného není. Pokud firma nepřiláká na svou stranu více vývojářů, může to pro hodinky Samsung znamenat jistou smrt.

Poměrně jednoduchý je proces instalace. Stačí stáhnout aplikaci pro Android a detekovat hodinky. Až doté doby funguje všechno tak jak má, později se však připravte na peklo. Když dojde baterie, může se stát, že se ke svému telefonu znovu nepřipojíte. Jediným řešením bude proto reset do továrních nastavení, kdy ztratíte všechny vaše data a aplikace. Tuto skutečnost zpozorovalo několik recenzentů, kteří měli s hodinkami podobný problém. Tato chyba dělá hodinky téměř nepoužitelné. Samsung sice nabízí hodinky s nejlepší životností baterie, nejlepším rozhraním a nejlepším designem, ale je tu vážný problém s připojením.

Gear S2 mají nádherný 1,2-palcový Super AMOLED displej (360 × 360 obrazových bodů), který pokrývá ho sklo Gorilla Glass 3. Hodinky pohání 1 GHz dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8x26, 4 GB interní paměti a 512 MB RAM. K dispozici je Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.1, NFC, senzor srdečního tepu, akcelerometr, barometr, a 250 mAh baterie. Konektivita NFC umožní platby v budoucnosti, ačkoli nyní ještě platební platforma nefunguje.

Baterie s kapacitou 250 mAh dokáže dodat energii na cca. 2,5-3 dny. Většina hodinek v průměru zvládá asi 1-1,5 dne včetně Apple Watch. Samsung v tomto ohledu exceluje. Nabíjecí kolébka je také velmi dobře promyšlená. Má podobu stojanu s malou kontrolkou, která vás informuje o tom, zda jsou hodinky nabité nebo zda se stále nabíjejí.

Na hodinky se vztahuje standardní záruka dva roky. Reklamovat lze vady, které se mohou vyskytnout při běžném používání. Nečekejte, že vám hodinky opraví nebo vymění v případě, že jejich utopíte.

Apple Watch vyžadují iPhone a pokud se rozhodujete pro hodinky Gear S2, pravděpodobně již budete vlastnit Galaxy telefon nebo nějaký smartphone se systémem Android. Alternativu představují nové hodinky Moto 360s nebo Huawei Watch. Samsung S2 se nabízejí za cenu 300 USD, přičemž většina ostatních hodinek se prodává za podobnou cenu. Někoho mohou zaujmout jednoduché Withings activité či Activia Pop, ačkoliv ty jsou určeny spíše pro štíhlé zápěstí.