Luxusní značka Glashütte Original nás modelovou řadou Iconic nostalgicky vrací do 60. let minulého století

Luxusní značka Glashütte Original nás modelovou řadou Iconic nostalgicky vrací do 60. let minulého století 1

Německý výrobce luxusních hodinek značka Glashütte Original představuje novou kolekci modelové řady Iconic inspirovanou návrhy hodinek ze 60. let minulého století. V té době státní podnik VEB Glashütter Uhrenbetriebe zahájil výrobu svého nejslavnějšího modelu náramkových hodinek Spezimatic s mechanickými strojky s automatickým nátahem pod číselným označením 74 a 75. Výroba modelů, na které značka navazuje novou řadou, trvala až do roku 1979.

Nová modelová řada Glashütte Original Iconic se představuje v dramatických barvách, které zvýrazňují jejich jednoduchost a podtrhují krásu a eleganci.

Barevných variant číselníků je celkem 5 a osobně se přiznám, že je pro mne nemožné vybrat tu, co se mi líbí nejvíce. Každá z nich navozuje ducha své doby, stylu a módy, každá z nich trochu jinak, ale všechny perfektně.

Na každý z pozinkovaných číselníků je ručně nanášeno několik vrstev barvy. K poslednímu kroku jejich úpravy se použije speciální stříkací pistole, která dodá číselníku odstupňovaně tónovaný barevný efekt s jedinou barvou ve středu, která postupně mění odstíny ke krajům číselníku. Tento zdlouhavý ruční proces zaručuje originalitu každých hodinek.

Hodinky mají pouzdro z nerezavějící oceli o průměru 39 mm a jsou osazeny manufakturním strojkem Caliber 39-52. Jejich cena je 7.500 $. Kdybych se rozhodl si je pořídit, musel bych  cenu nutně násobit 5 a vzít celou kolekci. Potom bych měl ovšem problém, jaké hodinky si vzít na víkend.