Samsung představil novinky ze světa technologií

Samsung představil novinky ze světa technologií 1

Kromě toho, že Samsung představil Galaxy Note 7, představil i několik doplňků, které obohatí používání jeho telefonů. Společnost uvedla mimo jiné nový model Gear VR, kameru Gear 360 a také odhalila nové pero S Pen.

Nový model virtuální reality Gear VR se dočkal četných vylepšení, které diváci ocení. Mezi největší změny patří širší zorné pole, 101°. Další změnou je komfortnější design virtuální reality, díky čemuž si může VR získat oblibu u dalších lidí. Mezi další novinky pak patří větší a plochý touchpad a také podpora USB-C i microUSB, takže je možné ji používat i s dříve vydanými zařízeními, ke kterým patří i například Galaxy S 7 edge. Cena byla stanovena na 99 dolarů.

Druhou novinkou je kamera Gear 360, která umožní natáčet 360-stupňové video a automaticky ho přenášet do telefonu. Tento doplněk byl sice ohlášen a prezentovaný dříve, ale společnost o něm neposkytla žádné další informace, jako je například cena či dostupnost. Teď už ale víme, že kamera bude uvedena současně s Note 7 (19. srpna) a bude se prodávat za 349 dolarů.

Finální novinkou je pero S Pen, které si prošlo několika změnami. Pravda, tato novinka se týká především telefonu Note 7, jelikož pero není kompatibilní s předchozími modely. Nabízí však slušné množství inovací, k nimž patří IP68 certifikát voděodolnosti, 0,7mm hrot pro pohodlnější psaní a v neposlední řadě byly upraveny rozměry, aby se předešlo problémům z minulého roku. U loňského Note 5 byl totiž problém se zasekáváním se pera uvnitř telefonu, pokud do něj bylo vloženo naopak. U Note 7 však už pero opačnou stranou do telefonu jednoduše neschováte.