SHANGRI-LA AT THE SHARD: JEDEN Z NEJLEPŠÍCH HOTELŮ V LONDÝNĚ

SHANGRI-LA AT THE SHARD: JEDEN Z NEJLEPŠÍCH HOTELŮ V LONDÝNĚ 1

Tento hotel je jedním z nejlepších v Londýně. Nachází se v Nejproslulejší čtvrti města a je nejvyšší budovou v Evropě. Panoramatické výhledy na celé město jsou pouze zlomkem toho, co toto úžasné místo nabízí. Poloha mrakodrapu přímo v centru čtvrti London Bridge byla vybrána záměrně. Před staletími se zde nacházely nevěstince, byl to ráj alkoholiků a bitvy zde byly na denním pořádku.

Dnes se tato čtvrť vyvinula do do podoby energického epicentra s možností velmi kulturního stravování. V okolí hotelu se nachází mnoho zajímavých a proslulých restaurací.

Ikonickou 95-patrovou budovu navrhl slavný architekt Renzo Piano. Tento mrakodrap je vůbec prvním, který patří síti luxusních hotelů po celém světě Shangri-La. Projekt se začal stavět s nadějí, že uvítá hosty Letních olympijských her v roce 2012, ale termín otevření stavby se posunul až na 6. května 2014. Hotel má moderní design, 185 pokojů (od asi 750 USD) a 17 apartmánů na čínský styl hodný značky Shangri-La, která má v Evropě pouze dvě další hotely.

Pokud sem jednou zavítáte, získáte zážitek na celý život. Žádný jiný hotel v Londýně se tomuto nevyrovná.

Hotelové pokoje jsou stejně opojné. Každá z nich je zdobena luxusními texturami mramoru, kůže a hedvábí. Okna sahají od podlahy ke stropu a maximalizují tak výhled a dodávají pocit z atmosféry města. Každý pokoj má sadu dalekohledů. Vyhřívané podlahy a WC sedátko v koupelně je jen třešničkou na dortu.

Většina pokojů poskytuje výhled na památky jako Katedrála sv. Pavla, Tower Bridge, Shakespearovo divadlo Globe, London Eye, Big Ben, Westminsterské opatství či budovu parlamentu. Nicméně, ty nejlepší pokoje jsou ty které končí čísly 01. Jde o rohové hotelové pokoje s panoramatickým výhledem na město. Pokoj č. 3601 je jednou z nejoblíbenějších. Je třeba si však uvědomit, že rozloha pokojů se s narůstající výškou zužuje.

Kulinářská restaurace Ting, podává moderní evropské menu. Odpolední čaj je možné objednat v klasickém anglickém nebo čínském stylu. Na nejvyšším patře hotelu je krytý bazén a nejvýše položený koktejlový bar.