Hlavní turistické atrakce Bali

Hlavní turistické atrakce Bali 1

Bali je nejpůsobivější a turisty nejoblíbenější ostrov v indonéském souostroví a jeho návštěva podnítí Vaše smysly. Opojná vůně kadidla a hřebíčkového oleje visí v těžkém tropickém vzduchu. Arašídy se připravují na stáncích u cesty, obětiny posypané okvětními lístky doutnají na rušných chodnících a tradiční hudba  gamelan se snaží přehlušit vrčení mopedů. I přes hluk a chaos hlavních turistických oblastí je ostrov bohatý na přírodní krásy, kde si každý návštěvník přijde na své. Surfaři sem přicházejí kvůli proslulým vlnám, vyznavači pěší turistiky se mohou vydat na vulkanické vrcholy porostlé džunglí k mlžným vodopádům a cyklisté mohou projíždět bujně zelenou krajinou s rýžovými terasami a tradičními vesnicemi. Další významnou atrakcí je bohatá řemeslná a umělecká scéna na ostrově, a pokud je u Vás na prvním místě relaxace, nakupování na Bali a návštěvy spa jsou fantastické a cenově dostupné. Spiritualita pak představuje další část kouzla Bali, kde můžete navštívit nádherné chrámy a spatřit posvátné hinduistické obřady. Od doby, kdy ostrovu přinesla slávu kniha a film „Jíst, meditovat, milovat“, se zde davy turistů rozrostly, ale i dnes můžete poznat staré Bali, pokud se vydáte mimo hlavní turistické trasy. Zde Vám představíme nejlepší místa k návštěvě a některé skryté klenoty ostrova.

Hlavní turistické atrakce Indonésie

Mořský chrám Pura Tanah Lot

Hlavní turistické atrakce Bali 2

Asi 20 km severozápadně od města Kuta se nachází Pura Tanah Lot („pura“ znamená v balijštině „chrám“), jeden z ikonických chrámů ostrova Bali. Jeho výjimečná poloha na břehu moře na skalnatém výběžku obklopeném tříštícími se vlnami nadchne každého návštěvníka. Pro obyvatele Bali je to jeden z nejposvátnějších mořských chrámů ostrova (největší a nejposvátnější hinduistický chrám je Pura Besakih, kde si však v posledních letech návštěvníci stěžují na obtěžování místními prodejci). Každý večer se vydají davy turistů z Kuty, Legianu a Sanuri do labyrintu uliček lemovaných stánky se suvenýry a pozorují západ slunce za chrámem. Pura Tanah Lot byl postaven na začátku 16. století a podle všeho za tím stál kněz Nirartha, který poté, co strávil noc na skalnatém výběžku, požádal místní rybáře, aby zde postavili chrám. I když cizinci nemají do chrámů povolen vstup, můžete se alespoň při odlivu vydat pěšky k hlavnímu chrámu, procházet se po stezkách, fotografovat a obdivovat nádherné prostředí. Až si prohlédnete různé chrámy a svatyně, nechejte si čas na relaxaci v některé ze zdejších pobřežních restaurací a kaváren a ochutnejte proslulou cibetkovou kávu (kopi luwak). V některých kavárnách ochočené cibetky podřimují přímo na stolech, takže skýtají skvělé příležitosti pro fotografování. Od Tanah Lot můžete jít pěšky po upravených stezkách tropickým prostředím až ke krásnému Batu Bolong, dalšímu mořskému chrámu na skalnatém výčnělku, který zerodovaná vyvýšená cesta spojuje s pobřežím. Když se vydáte na návštěvu kteréhokoli chrámu na Bali, je potřeba se obléct uctivě, tj. mít na sobě sarong a sash („sukni a šerpu“).

 

Vulkanický komplex Mount Batur

Každý den před rozedněním se vydávají stovky návštěvníků na túru na 1700 m vysoký vrchol Mount Batur, aby mohli sledovat východ slunce nad bujně zelenou mozaikou, horami zahalenými oparem a kalderou v dálce. Posvátná činná sopka se nachází v oblasti Kintamani v centrální vysočině Bali asi hodinu autem od města Ubud a výšlap na vrchol za pozorováním východu slunce je jednou z nejoblíbenějších turistických aktivit na Bali. Výstup po dobře značené stezce je relativně snadný a obvykle zabere 2-3 hodiny. Výstupy s průvodcem obvykle zahrnují snídani formou pikniku, s vejci připravenými v páře unikající z vulkánu. Za jasného dne jsou výhledy mimořádné: zahrnují kalderu sopky Batur, okolní pohoří a krásné jezero Danau Batur, hlavní zdroj vody na zavlažování na ostrově. Je důležité mít pevné boty na chození a doporučuje se více vrstev oblečení, protože před východem slunce může být chladno. Také můžete spojit cestu sem s návštěvou Pura Ulun Danu Batur, jednoho z nejvýznamnějších chrámů v zemi, nebo s koupelí v léčivých horkých pramenech u vesnice Toya Bungkah na severozápadním břehu jezera Batur.

 

Chrám Uluwatu

Uluwatu Temple (Pura Luhur Uluwatu) tyčící se na útesu, který strmě spadá k místům s vynikajícími podmínkami pro surfing, je díky své poloze jedním z nejslavnějších chrámů na ostrově. V balinéštině „ulu“ znamená „výběžek“ či „konec země“ a „watu“ znamená „skála“, což je příhodné jméno pro chrám na poloostrově Bukit na nejzazším jihozápadním výběžku ostrova. Tak jako u Pura Tanah Lot je i zde nejvhodnější dobou k návštěvě západ slunce, kdy nebe a moře září v odpoledním světle. Archeologické nálezy naznačují, že chrám měl už megalitické předchůdce a současný pochází asi z 10. století. Chrám má za úkol chránit Bali před zlými mořskými duchy, zatímco opice, které žijí v lese nedaleko jeho vchodu, prý stráží chrám před špatnými vlivy (ale dobře schovejte své věci před jejich nenechavými prsty). Od vchodu do chrámu se vine působivá pěší stezka, která nabízí dechberoucí vyhlídky. Do chrámu smějí vstoupit pouze hinduističtí věřící, ale za návštěvu stojí i jeho krásné okolí nebo taneční představení Kecak při západu slunce, která zde probíhají denně. Chrám se nachází asi 25 km od Kuty.

 

Rezervace Ubud Monkey Forest

Sacred Monkey Forest Sanctuary vzdálený jen 10 minut pěšky na jih od centra města Ubud, známý také jen jako Monkey Forest („Les opic“), patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším atrakcím v Ubudu. Doporučuje se především milovníkům zvířat a fotografům.

Kromě nepřehlédnutelných hejn makaků jávských, spočívá jeho kouzlo z velké části v  působivé působivé poloze v džungli, kde se volně potulují opice. Dlážděné chodníky vedou hustým lesem tvořeným mohutnými banyánovými a muškátovými stromy, kde se v husté zeleni tyčí sochy porostlé mechem a staré chrámy, které skýtající téměř mystickou atmosféru. Lesní rezervace má za úkol představovat harmonické soužití lidí a zvířat. Také chrání vzácné rostliny a slouží jako lokalita, kde probíhá zkoumání chování makaků, především jejich sociální interakce. Na jihozápadní straně lesa se nachází jeden z tří zdejších chrámů, Pura Dalem Agung Padangtegal ze 14. století, kde stovky opic skáčou po stromech a lezou přes zdi. Na severozápadě lesa u chladného potoka stojí starobylý „koupací“ chrám Pura Beji, který tvoří krásné pozadí pro pozorování dovádění opic. Když budete v lesní rezervaci, dobře si zajistěte své věci a vyhněte se přímému očnímu kontaktů se zvířaty (včetně úsměvů), protože si je mohou vyložit jako projev agrese. Také je dobré sebou nenosit žádné jídlo.

Adresa: Jalan Monkey Forest, Padangtegal, Ubud, Gianyar, Bali

 

Umění a kultura v Ubudu

Ubud, který se v posledních letech proslavil díky knize a filmu Jíst, meditovat, milovat, je také centrem balijského umění a kultury. Zde se zrodilo moderní balijské umění, přičemž okolní královské paláce a chrámy byly hlavními patrony. Dnes vývoj a tradice balijského umění oslavuje několik vynikajících místních muzeí a galerií. Obdivovatelé umění si zde opravdu přijdou na své, protože mnoho sbírek je umístěno v tradičních budovách obklopených klidnými tropickými zahradami.

Budete-li chtít získat přehled o balijském umění, Vaší první zastávkou by měla být muzea Agung Rai Museum of Art (ARMA) Neka Art Museum, která se nacházejí jen kousek pěšky od rezervace Ubud Monkey Forest. Sbírky obou muzeí obsahují díla tradiční i současná, včetně obřadních dýk kris, fotografií a klasických malovaných loutek wayang. K dalším galeriím umění a muzeím v Ubudu, které zaujmou milovníky umění, patří Setia Darma House of Masks & Puppets s obřadními maskami z Asie i ze vzdálenějších zemí, Museum Puri Lukisan s přehlídkou uměleckých stylů na ostrově a Don Antonio Blanco Museum umístěné v někdejším domě a ateliéru tohoto umělce. Pokud Vás zajímá spíš nakupování uměleckých a řemeslných výrobků, nenechte si ujít návštěvu trhu Ubud Art Market. Labyrint stánků přetéká řezbami, skulpturami, šperky, sarongy, obrazy a domácími potřebami a představuje jednu z hlavních turistických atrakcí města. Zásadní místo zde má smlouvání a dobré pravidlo radí navrhnout polovinu požadované ceny a pak smlouvat směrem nahoru, přitom stále s úsměvem.

Také Puri Saren Royal Ubud Palace (Palác v Ubudu) naproti stojí za návštěvu. Můžete zde shlédnout večerní představení tradičního tance, což je vynikající tip jak strávit večer, především pro rodiny s dětmi. Pokud jste začínající umělec nebo s sebou máte děti, můžete se v místní vesnici přihlásit na výtvarné kurzy (art workshop), které obvykle zahrnuje tradiční malování, nošení masek a výrobu šperků. Je to jedna z oblíbených aktivit pro ty, kdo navštíví Bali s dětmi.

 

Rýžové terasy Tegallalang a Jatiluwih na Bali

Hlavní turistické atrakce Bali 3
rýžové terasy na Bali

Pokud rádi fotografujete a chcete si zvěčnit zdejší zářivě zelená pole, rýžové terasy Tegallalang nebo Jatiluwih by měly být Vaším prvořadým cílem. Asi 30 minut autem na sever od Ubudu leží rýžové terasy Tegallalang, jedno z nejznámějších míst pro fotografování tohoto pro Bali typického typu krajiny, kde můžete nasávat jeho nadčasovou krásu. Pamatujte na to, že místní budou žádat o dary, když půjdete po nejoblíbenější trase mezi rýžovými poli, a mnozí také kolem silnic, kde vyžadují poplatky za vstup a parkování. Příjemný způsob, jak se těšit ze zdejší bujně zelené krajiny, je posedět v některé z mnoha restaurací a kaváren s výhledy na svěže zelená pole.

Asi 90 minut autem od Ubudu leží rýžové terasy Jatiluwih, více jak 600 ha rýžových polí na svazích kopců v pohoří Batukaru, a obvykle zde bývá méně návštěvníků než v Tegallalangu. Také tu naleznete méně turistických lákadel, takže se lépe můžete projít kolem a prohlédnout si okolí, aniž byste  byli obtěžováni. Obě lokality používají tradiční důmyslný systém zavlažovacích kanálů nazývaný subak, což je zavlažovací systém z 9. století, který je na seznamu UNESCO.

 

Chrám Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu Bratan z 17. století stojí na ostrůvku u západního pobřeží jezera Bratan v chladnější vysočině v centrálním Bali a je to jeden z nejmalebnějších chrámových komplexů na ostrově.  Stavby s doškovými střechami, v pozadí s impozadní kalderou Gunung Bratan, se odrážejí v jezeře, a když voda stoupne, vypadá to, jakoby pluly na hladině. Jezero Bratan je jeden z hlavních zdrojů zavlažovací i pitné vody na Bali a chrámový komplex je zasvěcen bohyni moře a jezer Dewi Danu. Nezvyklým prvkem je zde buddhistická stúpa nalevo od vchodu do prvního dvora s postavami Buddhy meditujícího v lotosové pozici v nikách na čtvercové základně: stúpa odráží přijetí buddhistických myšlenek balijskými hinduisty. Posvátný hinduistický chrámový komplex si nejlépe prohlédnete v měkkém ranním světle předtím, než dorazí autobusy s turisty, zatímco jezero a hory za ním někdy ještě zahaluje chladivý opar. Také si můžete vypůjčit kanoi a pádlovat po jezeře, odkud je možné si prohlédnout doškové věžičky meru zblízka. Nedaleko od chrámového komplexu stojí za návštěvu Botanická zahrada Bali (Kebun Raya Bali), s krásným bambusovým lesem, begóniemi, sbírkou orchidejí a s léčivými rostlinami. V jejím areálu se nachází Bali Treetop Adventure Park, přírodní zábavní park pro děti, které se zde mohou vyžít na zipline, Tarzanových houpačkách a zavěšených mostech.

Adresa: Jalan Bedugul – Singaraja, Candikuning, Baturiti, Kabupaten Tabanan

 

Nakupování v oblasti Seminyak

Ostrov Bali je známý také módními návrháři s výrazným stylem a skvělými možnostmi nakupování, přičemž nejlepší příklady balijského designu naleznete na rušných ulicích v Seminyaku. Špičková designová móda, oděvy pro surfing i plavky, šperky, nábytek a domácí potřeby, to jsou jen některé z věcí, které můžete koupit v módních obchodech a rušných stáncích v tržnicích. K předním butikům patří Biasa, Magali Pascal a Bamboo Blonde, zatímco Kody & Ko nabízí pestré osobité řemeslné výrobky a domácí potřeby. Sea Gypsy https://seagypsyjewelry.com/ je jedničkou v oblasti šperků/bižuterie, zatímco Drifter Surf Shop & Cafe nabízí přehlídku vybavení pro surfing a skateboarding. Dvě hlavní nákupní centra jsou Seminyak Square a Seminyak Village, ale lepší ceny možná najdete v menších obchodech, které lemují ulice. Pokud hledáte výhodné koupě, zamiřte na bleší trh Seminyak Flea Markets nedaleko Seminyak Square, kde najdete stánky se spoustou oděvů, šperků, řezeb a řemeslných výrobků. V Seminyaku rovněž najdete některé z nejlepších restaurací a galerií umění na Bali.

.

Pláž Nusa Dua

Pokud byste chtěli uniknout z ruchu měst, je tu pro Vás pláž Nusa Dua Beach. Zde můžete ležet na pohodlném lehátku s vychlazeným drinkem v ruce a naslouchat jemnému šplouchání vln na měkkém bílém písku. Nebudete však mít tolik kulturního vyžíjí jako jinde na Bali — ostatně je to resort ohrazený branami na soukromém poloostrově – ale pokud hledáte klid a relativně nedotčený písek, zde je budete mít na jedné nejlepších pláží na Bali. Nad tímto úsekem pobřeží se tyčí některé z nejlepších luxusních resortů Bali a personál letovisek se pilně snaží udržovat pláže čisté a bez odpadků. K oblíbeným aktivitám patří procházky po pobřeží dlouhém celé kilometry, plavání, surfování, parasailing a opalování; pokud byste však chtěli použít lehátka, musíte zaplatit poplatek nebo si dát jídlo v restauraci. Až Vás pláž přestane bavit, můžete si objednat hýčkání v luxusním spa nebo procházet módní obchody v Bali Collection, což je nákupní centrum pod širým nebem. Dlážděná promenáda vede kolem pobřeží, spojuje letoviska s různými atrakcemi a umožňuje procházet se mimo písek.

 

Ostrovy Nusa

Pokud toužíte po Bali s klidnějším tempem, bez davů, provozu a turistických lákadel, ostrovy Nusa jsou místem, kde tohle naleznete. Nejoblíbenější ze tří ostrovů je Nusa Lembongan asi 20 km od pobřeží, kam se snadno dostanete motorovým člunem ze Sanuru. K hlavním aktivitám patří surfing, šnorchlování, hloubkové potápění, plavba na kajaku a paddleboarding ve stoje, zatímco k hlavním atrakcím patří krásná zátoka Dream Beach, Mushroom Bay a skalní výčnělek Devil’s Tears („Ďáblovy slzy“) s výhledy na příboj tříštící se nad skalami. Mnoho místních se stále živí sběrem mořských řas a můžete je vidět při práci u pobřeží. Sousední ostrov Nusa Ceningan, spojený mostem s Nusa Lembongan, nabízí krásnou modrou lagunu. Největší ostrov je Nusa Penida, kam se snadno dostanete člunem. Skalní formace, jeskyně a ptačí rezervace jsou jeho hlavní atrakce, zatímco k nejoblíbenějším aktivitám patří hloubkové potápění s šancí zahlédnout manty, tropické ryby (např. měsíčník svítivý) a želvy. Nenechte si ujít strmý sestup na pláž Kelingking Beach (kvůli svému tvaru nazývané také T-Rex Bay), kde se můžete opalovat v soukromí na zlatém písku s vysokými útesy v pozadí — je to jedna z nejlepších pláží v Asii. Nabídka ubytování na ostrovech sahá do venkovských chýší až po luxusní vily.

 

Pláž Kuta Beach

Ano, je tu stále plno a po pláži procházejí neodbytní prodejci, ale je to proslulá část pobřeží, která je – spolu se sousedními plážemi Legian a Seminyak severně odtud  – jedním z nejzajímavějších míst na Bali. Můžete zde strávit příjemný den, ať budete začínat se surfováním nebo chcete jen tak sledovat okolí.  Můžete si zařídit lekce surfingu a vypůjčit surfovací prkno, desku boogie board, lehátko i deštník u prodejců, kteří jsou usazeni přímo na písku, zatímco pláž obklopuje spousta kaváren a restaurací. Plážové prodejce můžete snadno odbýt tím, že odmítnete, ale vychlazený kokosový ořech s ledovou šplouchající šťávou, který Vám přinesou až k lehátku, představuje za horkého dne požehnání. Pokud budete chtít klidnější úsek pobřeží ostrova, zamiřte za měkkým pískem na pláže SanurJimbaran nebo Nusa Dua (část Geger Beach je určena pro veřejnost). Surfaři míří na pláže DreamlandCanggu, Balangan, Bingin, Padang-Padang nebo do skrytých zátok lemovaných útesy v Uluwatu.

Místa, kde najdete nejkrásnější koupání na světě  

Údolí Sidemen Valley

Asi 90 minut autem od Ubudu se nachází smaragdově zelená oblast Sidemen Valley, která představuje pohled na původní Bali předtím, než sem zamířily davy turistů. V údolí mezi rýžovými terasami se choulí ospalé vesničky a mraky zahalený vulkán Mount Agung se tyčí v pozadí jako benevolentní strážce. Hlavní atrakcí je procházení se vesničkami, okolní zemědělskou krajinou a kolem rýžových políček, kde místní stále dodržují tradiční aktivity. Můžete také podniknout pěší túru na vrchol Mount Agung nebo přes rýžová pole a svěže zelenou krajinu kolem kakaových a kávových plantáží. K dalším oblíbeným aktivitám zde patří rafting na řece, jógová centra a účast na kulturních aktivitách, jako je tanec, řezbářství nebo tradiční tkaní látek. V této oblasti je rozšířené především ubytování v rodinách a B&B, ale naleznete tu také pár luxusních vil s výhledem na rýžová pole.

 

Vodopády Sekumpul 

V regionu Singaraja asi 66 km severně od Ubudu se nacházejí vodopády Sekumpul, mnohými považované za nejkrásnější na Bali. Tvoří je série asi 7 menších vodopádů, které spadají podobné mlžným závojům přes skalní okraj s bujně zelenou vegetací. Pamatujte však na to, že vydáte-li se sem autem, místní lidé Vás mohou během cesty zastavit a vyžadovat horentní částku za vstupné a parkovné. Proto je dobré si zaplatit místního průvodce, který/á ví, jak s těmito lidmi vyjednávat a zajistit přístup na správnou cestu k vodopádům. Okružní pěší trasa, která Vám zabere 3-4 hodiny, vede kolem rýžových teras a místních vesnic lemovaných stromy s ovocem rambutan a durian, a pokračuje hustou tropickou džunglí. Místy může být namáhavá, protože je nutné sejít po kluzkých schodech a brodit se řekou, ale jakmile budete na místě, můžete se osvěžit ve vodě a zaplavat si pod vodopády. Je to skvělé dobrodružství pro milovníky přírody, kteří chtějí poznat divokou tvář Bali daleko od turistických letovisek.

 

Tirta Empul – chrám vodní očišty

Chrám Tirta Empul Temple (Pura Tirta Empul) pochází z doby kolem roku 960 n.l. a ukrývá se v buné tropické džungli v centrálním Bali, přičemž zde můžete spatřit posvátný očistný rituál. Významný chrámový komplex a národní kulturní památka se skládá ze tří dvorů. Ústředním bodem je velký obdélníkový bazén napájený z posvátného horského pramene, kam se místní lidé přicházejí modlit a očišťovat v léčivé vodě, která sem vytéká ze série zdobených kamenných trysek. Pokud byste se chtěli připojit k očistnému rituálu, je dobré se nejprve poradit se zkušeným průvodcem, abyste správně dodržovali zvyky. Do vody se vstupuje zcela oblečený/á v sarongu a sashi, a měli byste si nejprve prohlédnout chrámový komplex, protože se nesmí chodit po nádvořích, když z Vás kape voda. Abyste se vyhnuli největšímu náporu turistů z autobusových výprav, nejvhodnější doba pro návštěvu je časně ráno nebo pozdě večer.

 

Waterbom Bali – vodní zábavní park

Waterbom Bali je akvapark uprostřed Kuty se spoustou aktivit a zábavy, který má pro každého člena rodiny něco. Děti mohou dovádět v bazénech, plout po Pomalé řece nebo se řítit na toboganech a dalších atrakcích s názvy, jako je Python, Green Viper a Super Bowl. Rodiče si mohou odpočinout při reflexologii, manikúře či pedikúře, nebo při ošetření rybičkami. Restaurace a kavárny nabízejí různé typy jídla a kuchyně, zatímco upravený areál zahrnuje velké stinné stromy a krásné tropické zahrady, takže se jedná o osvěžující útočiště za horkého dne. Chtěli byste si vyzkoušet wakeboarding, kneeboarding, vodní lyžování nebo skurfing (kříženec mezi surfováním a vodním lyžováním) v relativně bezpečném prostředí? Navštivte Bali Wake Park, který nabízí tyto i další vodní aktivity a zábavu. Děti jistě uvítají Aqualand, což je série velkých nafukovacích překážek umístěných na jezeře. 

***

Hlavní turistické atrakce Bali 4
Adiwana Bee House

KDE SE UBYTOVAT, KDYŽ CHCETE NAVŠTĚVOVAT PAMÁTKY:

Luxusní hotely:

Výhled na oblouk krásné pláže s bílým pískem nabízí resort Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay 5*, který zahrnuje tradiční vily v balijském stylu s jedním až čtyřmi pokoji. Vily mají bazének na ponoření se, vlastní zahradu a venkovní sprchu, zatímco rodiny s dětmi oceňují výtvarné hodiny a dětský klub.

Přáli byste si snídani podávanou v bazénu? Můžete ji mít v The Kayon Resort by Pramana 5*Romantické a odlehlé letovisko s vilami představuje ráj pro novomanžele ukrytý uprostřed bujné džungle jen 10 minut autem z Ubudu.

Další luxusní resort all-suite The Legian Bali 5*  vyzařuje kultivovaný styl a shlíží na pláž Seminyak Beach. Očekávat můžete fantastické výhledy na moře, úžasný personál, vynikající jídlo a luxusní „čaje o páté“.

 

Hotely střední kategorie:

V samém srdci Seminyaku, a přesto klidný a tichý, je resort Uma Sapna 4* nabízející stylové samostatně stojící vily s vlastní vanou pro relaxaci, iPod dokovací stanicí a prémiovými TV balíčky; luxusní vily jsou rovněž vybaveny vlastním bazénem. Na místě se nachází galerie vystavující místní moderní umění, nebo se hosté mohou nechat hýčkat ve spa.

Jen kousek cesty na kole nebo vozidlem letoviska z centra Ubudu se nachází resort Adiwana Bee House 4* (jen pro dospělé), útočiště ležící uprostřed svěže zelených rýžových polí. Osobité vily vypadají jako obrovské barely pokryté bambusem a jsou postaveny z přírodních materiálů, jako je tmavé dřevo a kámen. Všechny nabízejí uklidňující výhledy na dlouhý klikatící se bazén a poklidná rýžová pole.

V oblasti Legian najdete Ini Vie Villa 4* se světlým současným pojetím vil v balijském stylu. Novomanželé na svatební cestě si mohou zvolit jednopokojovou a rodiny s dětmi dvoupokojovou vilu. Všechny vily jsou vybaveny vlastním bazénem a vířivkou, zatímco bezplatná doprava Vás odveze do Kuty se všemi jejími aktivitami.

 

Ekonomické hotely:

Vynikající hodnotu nabízí Hotel Terrace at Kuta 3* ležící jen kousek od pláže Kuta Beach, kam snadno dojdete pěšky. Světlé pohodlné pokoje skýtají výhled na centrální bazén obklopený plumériemi.

Jen kousek pěšky od chrámu Tanah Lot se nachází Natya Hotel Tanah Lot 3*, který nabízí spoustu výhod v ceně. Pokoje jsou prostorné a stylové a v tropické zahradě naleznete lákavý bazén.

Jen pár kroků od supermarketu a 10-15 minut chůze od pláže stojí Vansari Hotel Seminyak 3*, který představuje útulný klenot. Pokoje jsou klimatizované a zahrnují pohodlné postele, je zde přátelský personál a safírově modrý bazén s lehátky kolem. V ceně je zahrnuta snídaně v přilehlé kavárně.