Sociální síť bojuje proti teroristům

Sociální síť bojuje proti teroristům 1

Teroristé se musí mít na pozoru! Právě oni rádi využívají k šíření své propagandy sociální sítě, především Twitter. Představitelé společnosti s ptáčkem v logu však nechtějí sedět se založenýma rukama. V oficiální zprávě se totiž píše, že v průběhu uplynulých 7 měsíců pozastavily funkčnost 125,000 účtů, které propagovaly možné teroristické útoky. Navíc se zjistilo, že většina z nich byla napojena na skupinu ISIS.

Kromě propagandy své ideologie využívali zločinci tuto sociální síť i na to, aby do svých řad lanařili lidí z nejrůznějších vrstev společnosti.

„Odsuzujeme využívání Twitteru za účelem propagace terorismu. Tak, jak se změnila teroristická hrozba, se změnila i naše práce v této oblasti „- zní prohlášení společnosti v oficiálním blogu.

Twitter totiž zaměstnává speciální tým, který monitoruje podezřelé příspěvky na nástěnkách uživatele. Vytvořený byl i antispamový software, zaměřující se na účty teroristů. Tuto sociální síť využívá pro boj s teroristy rovněž skupina hackerů Anonymous, která je konta zaplavuje klasickým spamem v podobě zpěváka Ricka Astleyho. A přestože nejde o oficiální způsob internetové války, Vtipný podtón Anonymous zaujal mnoha lidí, kteří jim vyjadřují podporu. Vláda USA momentálně vede jednání s významnými technologickými společnostmi, od nichž požaduje, aby našli způsob, jak zabránit verbování lidi do radikálních skupin na sociálních sítích.