Šokující fakta, které změní váš pohled na svět

Šokující fakta, které změní váš pohled na svět 1

Chcete-li se vytáhnout před kamarády či kolegy, nebo jen prostě chcete působit moudře. Vždy je dobré mít v zásobě pár informací, kterými můžete ohromit. A nejen to. Fakta, která najdete v tomto článku, zcela změní váš pohled na množství věcí.

Zde jsou.

Většina lidí, která utrpí zranění následkem střelby, přežije. Až 95 procent raněných, kterým po příchodu do nemocnice stále bije srdce, se podaří zachránit.

Muži v žádném případě nemyslí na sex každých sedm vteřin. Jde o obyčejnou pověru. Až 30 procent z nás totiž nemyslí na sex celý den.
2159214_muz-zamysleny-rozmyslanie

Nejsmrtelnějším pavoukem světa zdaleka není černá vdova. Pouze při jednom procentu kousnutí totiž vstříkne do těla oběti jed.

Myslíte si, že poruchy stravování se týkají výhradně žen? Omyl! Až 25 procent lidí s bulimií a 40 procent anorektiků tvoří muži, kteří se stydí tyto poruchy přiznat.

sikanovanie-anorexia-pena-cokoladova-marc-corn

Kousnutí zmijí obecnou, která žije i na Slovensku, není vždy smrtelné. Pokud náhodou had člověka napadne, vstříkne mu do těla jen asi tři miligramy jedu. Usmrcení je přitom třeba minimálně pětkrát větší množství.

Pokud sedíte v letadle odsouzeném na havárii, nemusíte se hned obávat smrti. Větší počet lidí, kteří jsou účastníky leteckých nehod, přežije.

287572-top_foto1-d1xon

Mysleli jste si o Francouzích , že se umí jen vzdávat ve válkách a jíst sýr? Pravdou je, že od roku 387 před Kristem obyvatelé území, na kterém se nachází dnešní Francie, vyhráli 109 ze 168 velkých konfliktů a dalších deset skončilo remízou.

Myslíte si, že potkani jsou poměrně neškodní? Pravdou je, že zkonzumují až 20 procent veškeré úrody na polích a dalších 20 procent zásob potravin ve skladech. Experti odhadují, že krysy snědí nebo znehodnotí až deset procent VŠECH produktů, které lidé vyrobí.

14_hpim1835

Výslechy na policii jsou drsné, ale splní svůj účel. Někdy až příliš dobře. K zločinu se totiž přizná až 43 procent nevinných lidí.

Ne všichni Arabové jsou zákonitě muslimové. Až deset procent z nich jsou křesťané, proto je Židů na světě o celý milion více než muslimů.

amazigh_neboli_svobodn__48f450121b

Pád Hindenburgu ve skutečnosti přežila více než polovina pasažérů a členů posádky. Z 97 lidí na palubě zemřelo 35. Třicátou-šestou obětí byl nešťastník, na kterého hořící kolos spadl.

Internetem koluje statistika, že v devíti z deseti amerických domácností se nachází zbraň. Jde však o podvrh: střelnou zbraň vlastní „jen“ 34 procent Američanů.

gunpoint-308107_640

Ve které zemi lidé na internetu nejvíce vyhledávají homosexuální porno? Překvapivě je to v Ugandě, Pákistánu a Keni, kde je homosexualita trestným činem.

Národem, který sní nejvíce sýra na osobu, je Řecko.