NEDOTČENÁ  KRÁSA V HONDURASU

NEDOTČENÁ  KRÁSA V HONDURASU 1

Milovníci Střední Ameriky, kteří si spojují stát Honduras jen s hustým deštěm a monumentálními mayskými ruinami v COPA, mohou přijít o některé z nejlepších pláží v západní polokouli. Nejkrásnější pláže v Hondurasu získali uznání od cestovatelských odborníků pro jemný prachový písek, tyrkysovou vodu a nedotčenou krásu.

Honduras má 757 kilometrů pláží. Ostrovy Bay jsou domovem jednoho z největších korálových útesů v Austrálii, což si vyžádalo pozornost potápěče. Jako největší ze tří ostrovů Bay není 60 kilometrový ostrůvek Roatan příliš expanzivní, v šířce pevniny má pouze pět až šest kilometrů. I když si tam lidé mohou vychutnat celou řadu aktivit, od lanovek, motýlích zahrad, tropických Arborea až po golf, cestovatelé nejvíce oceňují bílý písek, tyrkysovou vodu a zlaté západy slunce. To je důvod, proč Roatan zůstává věrný pronásledovatelům měkkých písečných pláží.

Pláž West Bay na ostrově Roatan získala uznání od Moon Travel Guides jako nejlepší pláž v zemi. Světově nejúspěšnější cestovní vydavatel tisku Lonely Planet vyzdvihuje dlouhou rozlohu bílého písku a přidává mu přívlastek jedné z nejlepších pláží v Karibiku. West Bay má jen několik malých středisek a zatím unikl developerskému řádění. Šnorchlování v zmiňované destinaci patří ke světové špičce. Křišťálově čistá tyrkysová voda po celé části West Bay přináší druhý největší korálový útes na světě.