Společnost Mercedes spolupracuje na vývoji luxusní letecké kabiny

Společnost Mercedes spolupracuje na vývoji luxusní letecké kabiny 1

Jak to již ve světě luxusu bývá, stačí, aby se spojily dvě společnosti, jejichž činnosti zdánlivě vůbec nesouvisí a výsledkem je novinka, která vyrazí dech.

Tentokrát se spojily návrháři společností Mercedes-Benz a Lufthansa Technik. Výsledkem jejich spolupráce by měla být nová luxusní VIP kabina pro soukromá letadla. Prototyp kabiny byl představen na European Business Aviation Convention and Exhibit (EBACE) v Ženevě v květnu tohoto roku.

Je překvapením, když prozradíme, v luxusním designu bude převládat rukopis společnosti Mercedes. Tuto skutečnost potvrdil i viceprezident společnosti Daimler AG Gorden Wagener.

Díky tomu se budete moci buď usadit do moderních křesel a vychutnávat si šampaňské u moderních stolů, nebo si lehnout nejen na gauč, ale i do postele. Veškerý nábytek, spolu s částí kabiny má bílou barvu. Druhá část interiéru má barvu dřeva.

Kromě nich si návrháři půjčili i novou technologii Mercedes-Benz Magic Sky, která využívá panely s dotykovými obrazovkami, které slouží nejen k ovládání osvětlení a jiných částí kabiny, ale i na sledování televize.