NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #3

NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #3 1

V první a druhé části jsme si představili nejdražší hmotné i nehmotné předměty, které byly v aukcích na „světovém tržišti“ eBay vydraženy za astronomické částky peněz.

Komiks, luxusní jachta, oběd s Warrenem Buffettem, či soukromé letadlo – i takové věci se staly předměty dražeb na eBay. No stále to není vše! Podívejte se na pokračování žebříčku těch nejdražší vydražených věcí.

Bridgeville, Kalifornie – 1,77 milionu dolarů

Kalifornie je nádhernou krajinou, která má nepochybně co nabídnout. Narazíte tam na velkoměsta i na malé městečka, a právě Bridgeville je jedním z nich. S populací třiceti obyvatel bylo město soukromým majetkem rodiny Lapplovců, jejíž patřilo od 70. let. Situace se změnila v roce 2002, kdy se rodina rozhodla dát ho do aukce na eBay. Bridgeville se tak stalo historicky prvním městem, které bylo na této stránce vydraženy.

Anonymní výherce aukce kupoval město s ušlechtilým úmyslem – plánoval městečko povznést pomoci mu rozvíjet se. Jak však později zjistil, byla to nelehký úkol. Co se však dalo čekat u městečka o rozloze 340 000 m2? Když se po třech letech ukázalo, že Bridgeville nebyl zrovna nejlepší investicí, majitel ho znovu prodal na eBay. Město později prostřednictvím aukcí změnilo majitele ještě několikrát. Cena se však už nikdy nevyšplhala výše, než na zmíněných 1,77 milionu dolarů.

Ferrari Enzo – 1 milion dolarů

Automobil Ferrari Enzo byl jistý čas velmi populární a museli jste být buď nechutně bohatí, nebo mít dobré konexe, abyste se stali jeho majitelem. V letech jeho výroby – 2002 až 2004 – bylo vyrobeno jen 400 kusů. I proto se toto raritní Ferrari stalo centrem zájmu mnoha milionářů, kteří toužili převážet se v jednom z nejrychlejších sportovních automobilů všech dob.

V roce 2004 dostali boháči po celém světě jedinečnou možnost – tedy, pokud v té době surfovali na internetu. Na eBay byla totiž spuštěna aukce automobilu Ferrari Enzo. Počáteční částka dražby byla poměrně vysoká, avšak nakonec se cena automobilu vyšplhala jen na 1 milion dolarů.

Originální nápis „Hollywoodland“ – 450 000 dolarů

Téměř každý člověk na světě zná nápis „Hollywood“, který je umístěn nad známým filmovým městem. Co však drtivá většina světa netuší, je fakt, že do 70. let se nad městem tyčil název „Hollywoodland“. Tento původní nadpis byl odstraněn a nahrazen novým tak, jak jej známe dnes. Jistý Hank Berger ho odkoupil od vedení města a na čtvrt století ho ukryl před světem.

Později ho od Bergera za neznámou částku odkoupil Dan Bliss, který ho o dva roky dal do aukce na eBay. Po deseti dnech trvání dražby se Bliss spokojil s prodejní cenou okolo 450 000 dolarů. Důvod, proč se majitel nápisu chtěl zbavit, je trochu zarážející – obrovské písmena vyžadovaly jistou průběžnou údržbu, ale on na to zkrátka neměl čas.