Stolní hodiny Panerai lákají k dobrodružstvím na moři

Stolní hodiny Panerai lákají k dobrodružstvím na moři 1

Dnešní článek začnu trochu netradičně rýmem:,,Stolní hodiny do každé rodiny”. V případě těch, co si dnes představíme, to až tak dalece neplatí. Spíše se bavme o luxusně zařízené kanceláři či pracovně. Nesou název OfficinePanerai. Slovutná značka se sídlem v italské Florencii, vyrábějící hodinky ve švýcarském Neuchâtelu, nabízí hned dva nové modely.

Oba jsou na první pohled bezpečně rozeznatelné podle číselníku. Prvním je PAM00641 s číselníkem v sendvičovém provedení, jehož historie u značky Panerai sahá až do 30. let minulého století.

Druhým modelem je PAM00651 s číselníkem California, který se také odvolává na historii hodinek Panerai z roku 1936 a je tvořen arabskými a římskými číslicemi.

V hodinkách je použit stejný mechanický strojek  P.5000 s ručním nátahem, dvojicí pérovníků a rezervou chodu 8 dní, takže ani při delší nepřítomnosti v kanceláři či pracovně se hodinky nezastaví. A i kdyby, vzhledem k absenci datového okna je nastavení aktuálního času dílem okamžiku. Průměr hodinek je 65 mm a jsou z nerezavějící oceli.

Nejsou to jen číselníky, co nám připomínají historii značky Officine Panerai a její spojení s námořnictvem a mořem celkově. Oko nad korunkou hodinek je ve tvaru spojovacích ok používaných na lodích a plachetnicích. Díky tomu se může jejich majitel v pracovně alespoň na chvíli zasnít a představit si nádherný svět mořských dobrodružství.