Svíčka, kterou můžete zapálit na dálku pomocí Bluetooth a mobilu

Svíčka, kterou můžete zapálit na dálku pomocí Bluetooth a mobilu 1

Zapálení svíčky není nic těžkého, i když pokud jich denně potřebujete zapálit větší množství, může to znamenat trochu nepořádek. Právě v takových případech přijde vhod Candle Touch, což jsou skutečné svíčky z vosku/parafínu s knotem, který zapálíte pomocí zařízení Bluetooth.

Zařízení Candle Touch se skládá ze základny obsahující dobíjecí baterii a další elektroniku, a samotnou svíčky s vůní např. kokosu, která se do základny zašroubuje. Svíčkou prochází bavlněný knot, který je omotaný spirálou z drátku.  Když ji aktivujete na dálku pomocí apikace iOS či Android ve Vašem smartphonu, základna vyšle elektrický proud do drátku, který se zahřeje a zapálí knot.

Jakmile pak svíčka hoří, aromatizovaný vosk/parafín se rozpouští a uvolňuje přitom vůni. K dispozici je přitom 9 různých vůní. Jedna svíčka by měla vydržet až 40 hodin než se vosk zcela rozpustí, a pak je potřeba svíčku znovu doplnit.

 

Svíčku Candle Touch uhasíte jednoduše tak, že ji přiklopíte víčkem. Znovu ji pak zapálíte stejným způsobem.

Za pomocí Bluetooth 5.0, aplikace funguje až na vzdálenost 18 m a může zapálit až 10 svíček najednou. Funguje však pouze když je telefon v přímém dohledu svíčky, a také je možné ji zabezpečit heslem, aby ji nemohli použít nepovolaní. Navíc dá zařízení znamení, že je třeba svíčku zhasnout, protože uplynul daný čas.

Pokud byste měli zájem, Candle Touch je v současnosti v nabídce společnosti Kickstarter. Pokud vše půjde podle plánu, jedna základna s jednou svíčkou vyjde na 49 USD. Plánovaná maloobchodní cena za tento balíček je 79 USD, přičemž nový obsah na doplnění pak bude k dostání na stránkách společnosti.

A pokud s sebou nechcete nosit zápalky, ale nevadí Vám tahat s sebou svíčku a mačkat knoflík na její základně, abyste ji elektronicky zapálili, mohly by Vás také zaujmout svíčky Lumos Candle.