Abyste si mohli koupit LaFerrari v hodnotě 1.3. miliónu €, musíte splňovat tyto kritéria

Abyste si mohli koupit LaFerrari v hodnotě 1.3. miliónu €, musíte splňovat tyto kritéria 1

V dnešním světě to funguje tak, že pokud máte peníze, můžete si koupit, co chcete. Můžete si koupit ostrov, luxusní byteček v Monaku nebo obrovskou 50 metrovou jachtu, na které můžete plout kolem světa. Tyto a mnoho dalších věcí můžete mít jen proto, že na to máte. Ale, co když na to máte, ale peníze nejsou jediné kritérium při koupi. S tímto problémem se setkal ekonomický magnát z Chorvatska Robert Herjavec.

Tomu srdce zatoužilo po exkluzivním hyper-autě od Ferrari – laferrari. Jedná se o nejsilnější legální Ferrari určené na cesty s výkonem 960 koňských sil, které bylo představeno v roce 2013 na Ženevském autosalonu. Jak Robert sám zjistil, získat jeden ze 499 kusů vyrobených laferrari vůbec není jednoduché.

Lidé předpokládají, že se jedná o otázku peněz, kdo má více peněz dostane jedno. Říká Herjavec. Skutečnost je taková, že dostat právo koupit si ho je jako odměna za loajalitu ke značce.

Společnosti Ferrari záleží na tom, aby se jejich auto dostalo do těch správných rukou a aby se dostalo ke skutečnému milovníkovi značky, který to dokáže ocenit. Není přesně známo, jaké kritéria musí potenciální zájemce splňovat, ví se jen, že zájemce musí vlastnit minimálně 5 vybraných modelů z Maranella, které však zakoupil v určitém časovém horizontu. (Vozidla pana Herjaveca – 1986 Testarossa 2012 GTO 2013 599 Aperta, 2011 458 Italia a 2013 FF a mnoho jiného)

Dalším a neméně důležitým kritériem při výběru budoucího vhodného majitele laferrari je doporučení od jednoho z oficiálních prodejců. Ten pošle do Ferrari speciální seznam pěti nejlepších zájemců, dále je to už na vedení. Před rokem bylo v pořadníku více než 1500 čekatelů na povolení koupit si toto auto.

Pokud jste si mysleli, že toto už je konec, mýlíte se. Pokud máte problém se zákonem nebo kolují fámy, že jste vaše peníze získali nepříliš legitimním způsobem, tak se s Ferrari můžete rozloučit. Ano, i takto si vás prokleply. Naštěstí pan Herjavec prošel zkouškou ohně a jeho laferrari už parkuje v garáži.

Představte si ten moment, kdy vám zavolají z Ferrari, že vaše laferrari je připraveno, je to něco neskutečné. Každopádně jedná se o dobrý krok, který by měli při selekci své zákazníky podstupovat všechny významné luxusní společnosti. Z hodinářského světa je to společnost Patek Philippe, která si také vybírá své zákazníky podle jednotlivých parametrů. Proto si můžeme být jisti, že ty nejexkluzivnější kousky zůstanou v rukách těch nejhorlivějších milovníků značky.