Těžký život moderního Hipstera

Těžký život moderního Hipstera 1

Vyznávat stůj co stůj trendy a být na módní vlně, stojí někdy více, než pouze otlačené paty z nových bot. Hipster se stali ikonami současnosti. Není to jen med lízat.

Zejména pokud máte bradu plnou drobků, ve svetru po dědečkovi začíná být teplo a nastávají i problémy s dopravou, konektivitou a začleněním se do běžného chodu moderní společnosti. Svět totiž není jen kavárna s gramofonem.

 
2444687

Zem jako jedna velká rovinatá cyklo trasa
Tak by si to Hipsteři v ulicích na svých skládačkách bez přehazovačky představovali. Cestu jim komplikují auta a jiní cyklisté, protože hipsterská kola nezaostávají stylem, ale výkonem a praktičností. Proto je často třeba na ně odvoz nějakým nehipsterom.

 
2444725

Tradici chybí spojení
Jak nepřipojíte mikro USB do prostoru na diskety, tak je občas problém napsat psacím strojem status na sociální síti. Tradiční nástroje jsou sice šik a podtrhují kvalitu věků, ale ne vždy jsou adekvátně spojené se světem. Naštěstí má hipster vždy po ruce kvalitní mobil s foťákem. Protože ne každý moderní výdobytek techniky je opovržení hodný mainstream.

Časový outsideři
Některé věci se v hipsterském stylu prostě nedají stihnout v reálném čase. Mimo jiné, pravý hipster neholduje digitálkám, ale poctivým hodinkám na strojek, který pokud se nenatáhne, tak se čas pro ně zastavil. To se vlastně Hipsterům stává pravidelně, pokud se náhodou podívají na svou vizáž v zrcadle.

 
hipster-beard-ornaments-elite-daily-3

Nepřehledná brada
Jen tak na okraj poznamenáme, že v bradě je schovaných více mikrobů než na veřejné toaletě. Hipster si na hygienu sice potrpí, hoc se myjí mýdlem z kostí podle tradiční receptury jeskynních lidí. Na bradu si však sáhnout nenechají. Při lepším rozboru byste tam našli i snídaně před týdne. Nebo alespoň jejich stopy.

Muzika
Přirozeně to, co hrají rádia, je pro Hipster jeden velký výsměch hudební klasice. Jak si však nosit hudbu s sebou? Walkman je totiž příliš tuctový, ale v retro edici na tužkové baterky je použitelný. Nejlepší je však na terase pod stromem natočit starý gramofon na sluneční pohon. I to je důvod, proč Hipster mohou mít tak trochu v konfrontaci s moderním světem problémy.