TOP 7 NEJLEPŠÍCH PLÁŽÍ NA SVĚTĚ

TOP 7 NEJLEPŠÍCH PLÁŽÍ NA SVĚTĚ 1

Říká se, že místo je důležitým faktorem při výběru dovolené a to platí i o plážích. Podívejte se na 7 nejkrásnějších pláží na světě, kde přírodní živly vytvořili krásné pobřeží s pískem jako pudr, průzračnou akvamarínovou vodou, jemným vánkem. Pláže, což přilákaly pohledy turistů, kteří tam touží jít. Ty, na které nikdy nezapomenete a na kterých si užijete skvělou dovolenou.

1.Bílá zátoka, Jost Van Dyke, Britské panenské ostrovy

Pláž, která se rozprostírá jen na čtyřech mílích, dostala jméno po holandském osadníkovi a pirátovi. Skvěle situována Bílá zátoka s útesy blízko u pobřeží je ideálním místem na potápění a zkoumání korálů. Pokud máte chuť na drink, netřeba chodit daleko. Stačí doplavat k legendárnímu baru Soggy Dollar a vychutnávat si rum Painkiller.

2.Kailua Beach Park, Oahu, Havai

Pláž Kailua, skrytá na návětrné straně pobřeží, se může pochlubit půlmíle nedotčeného písku, tyrkysovou vodou, mírným vánkem a skvělými pobřežními vlnami. Je to oblíbená lokalita pro sporty, jako surfování či paragliding, ale také si tam můžete odpočinout při chytání bronzu. Pokud máte chuť na sladké, restaurace Cinnamon ‚s známá svými palačinkami s guavou je přesně pro vás. V Buzz si zase můžete dát hamburger.

3.Playa de las Catedrales, Galicia, Španělsko

Rozhodně to není typická pláž. Uvidíte zde úžasné skalní útesy, které určitě stojí za to. Vytesali jejich dunící vlny, které zas bičoval neúprosný vítr. Oblouky podobné katedrálám lze vidět pouze během odlivu. Pokud tuto pláž navštívíte v červnu, zajděte na festival Noche de San Juan (Noc svatého Juana – [Chuan]), který je oslavou letního slunovratu s táborák a večírky na pláži (legenda říká, že pokud přes hořící plameny třikrát přeskočíte, vaše problémy se spálí – nuže, za pokus to stojí). Ubytování vám nabízí nedaleký hotel Minorte se stylovými pokoji pojmenovanými po oblíbených filmech.

4.Tetiaroa, Tahiti

Tento ostrov má jméno podle polynéského slova s ​​významem „stojící odděleně“. Známý je však zejména proto, že je soukromým ostrovem herce Marlona Branda. Herec si tento ostrov koupil v roce 1966 poté, co se do tohoto místa zamiloval při natáčení filmu Vzpoura. Vnitřní laguny jsou dlouhé 4,5 míle a chrání je 13 korálových útesů. Je to skrytý tropický ráj, který je pro veřejnost zpřístupněn pouze v červenci

5.Coast Guard Beach, Eastham, Massachusetts

Voda v Atlantiku je studená, ale krása přírody tohoto ostrova vám to vynahradí jinak. Pro své písečné duny, velké přílivy a bouřlivé vlny je nezbytně skvělým místem k surfování a dovolenou tak během letních měsíců, tak po celý rok. Na pobřežních cestách a ve vyšších nadmořských výškách si na své přijdou i milovníci turistiky.

6.Taipa de Fora, Bahia, Brazílie

Přijďte do šílenství fotbalového mistrovství světa nebo zůstaňte kvůli plážím. Tato pláž se nachází na ostrově Maru. Je lemována kokosovými palmami a pokrytá kilometry zlatého písku. Pláž obklopují korálové útesy, které při odlivu tvoří „přírodní bazény.“ Toto místo je vhodné snad pro každého – plavce, potápěče ale i lenochy. V noci navštivte bungalovy Dreamland, kde si můžete vychutnat krásný výhled a pohodu v houpací síti.

7.Katergo Beach, Folegandros, Řecko

Malý ostrov Folegandros se nachází mezi ostrovy Santorini, Sikoni a Milos. Na pláži je oceníte klidné azurové moře, díky čemuž ryby uvidíte už z břehu. Přístupnost ostrova lodí mnoho turistů láká k odpočinku a hlavně vychutnání si klidu od všeho a všech.