TOP 10 KOBERCŮ ZA 100-TISÍCE DOLARŮ, PO KTERÝCH UŽ NEPŘEJDE  ANI NOHA

TOP 10 KOBERCŮ ZA 100-TISÍCE DOLARŮ, PO KTERÝCH UŽ NEPŘEJDE  ANI NOHA 1

V minulosti byly koberce po celá staletí znamením luxusu. Rovněž i dnes se kvalitní koberce s krásnými ručně tkanými vzory mohou pochlubit neuvěřitelnou cenovkou, které nám dokážou vyrazit dech. Kym koberce nabírají na své hodnotě díky své nedostupnosti a vzácnými vzorem, ne každý jeden se může pochlubit bohatou historií. My jsme si vybrali deset originálních koberců, které nestojí méně než 100 tisíc dolarů, dýchají historií a dosud prodávají jejich repliky.

10.Koberec Isfahan Rug – $ 116.500 dolarů

Koberec utkaný v 16. století byl ve vlastnictví amerického průmyslníka Jamese B. Duken. V roce 2008 byl prodán v aukčním domě Christie neznámému zájemců.

9.Koberec Medailon Ushakov Rug – $ 158.000 dolarů

Tento malý koberec s medailonem uprostřed, který pochází z Malé Asie ze 16. stroročia byl podle odborníků poprvé použit jako modlitební koberec pro muslimy. Prodán byl na aukci Christie za trojnásobek odhadované ceny.

8.Koberec Ziegler Mahal Rug – $ 170.000 dolarů

Krásný perský koberec i když ne v úplně nejlepšího stavu jednou udělal prodávajícímu pořádný šok a to tehdy, když budoucí majitel nabídl šest násobek prodejní ceny Vzhledem k vzácné vzory má jedna stopa čtvercová cenu 409.86 dolarů.

7.Koberec Tabriz – $ 182.500 dolarů

Díky svým barevným vzorem je koberec Tabriz patří mezi nejvyhledávanější vzory na svetry. Odhadována cena koberce z 18. století byla kolem 150.000 dolarů, ale nakonec prodal za více než 180 tisíc.

6.Koberec Ziegler Mahal – $ 182.500 dolarů

Zeigler je vlastně společnost, která dováží perské koberce do celého světa. Do vlastní sbírky, za kterou se společnost nemusí vůbec stydět může zařadit i koberec Mahal, který byl utkaný někdy v roce 1900 a za výše uvedenou cenu prodán na aukci Sothbey.

5.Perský koberec Trabiz Medailon – $ 2.4 milionů dolarů

Při tomto koberci ze 16. století přeskočíme pár stovek tisíc dolarů a dostaneme se k dočasně nejdražšímu koberci., Který prolomil hranici milionu dolarů. Právě koberce Trabiz s hlavním vzorem ve tvaru medailonu patří mezi ty nejvyhledávanější.

4.Silk Isfahan Rug – $ 4,45 dolarů milionů

Po objevení a předání (v roce 2008) díky tomuto koberci z Persie se ve světě koberců nastolil nový trend vzorů, který zdobí dodnes tkané koberce.

3.Koberec Pearl Baroda – $ 5,5 milionů dolarů

Prodán za více než 2,2 milionu Basra perel (přírodní perly sklizené v Basře, v Iráku). Koberec byl pověřen pro hrob proroka Mohameda v Medině v Saúdské Arábii.

2.Koberec The Kirman Vase – $ 10.2 milionů dolarů

V roce 2010 to byl nejdražším kobercem na světě. Pochází z oblasti Kirman v Íránu, která je známá hlavně pro designy koberců. Odhadovaná cena ($ 200.000) koberce byla jen zlomek jeho skutečné ceny, za kterou se prodal.

1.Koberec Clark Sickle-Leaf – $ 33,7 dolarů milionů

Toto již není koberec, starožitnost. Jen loni se tento koberec stal nejdražším kobercem na světě. Pochází z Íránu z oblasti Kirman a za neuvěřitelných více než 33 milionů dolarů se vydražil v aukčním domě Sothbey.