Top 10 nejdražších počítačových myší na světě

Top 10 nejdražších počítačových myší na světě 1

Je tomu již více než 50 let, kdy byla technikem Douglasem Engelbartem představena první počítačová myš. Vyrobena byla ze dřeva a měla jedno tlačítko.

Doba pokročila, technologie expanzivní postupují a nároky rostou. V současné době je luxus trend, který neminul ani počítačovou sféru a na trhu se začaly objevovat počítačové myši zdobené diamanty, zlatem, safíry a jinými drahokamy. Člověk vždy chce své bohatství držet pevně v hrsti a takové myšky mohou nakonec stát mnohem víc, než celý počítač. Zde je seznam těch nejdražších:

10. Gold Mouse Ferrari – $ 17.258 dolarů

Ocas tohoto žebříčku zdobí počítačová myš z ukrajinské dílny MJ Art Studio. Je vyrobena z krokodýlí kůže a vyzdobena 18karátovým zlatem a modrými drahokamy.

9. MJ Python Leather Mouse – $ 17,840 dolarů

I tentokrát se designéři ze stejného studia pohrávali s kůží plaza. To co dělá tuto myš nejdražší je kůže z krajty a dvě desky z čistého zlata s kolečkem uprostřed.

8.Gigabyte Bling-Bling GM-M7800S – $ 18.510 dolarů

Osma příčka patří bezdrátové myšce od známé společnosti Gigabyte, která počítačové příslušenství zatraktivnilo o krystaly Swarovski. Myš se pyšní nejen drahými kameny a drahou kůží, ale také je vybavena přesným laserovým systémem, který umožňuje snadné ovládání.

7. Gold Metal Sun Mouse (MJ777 Edition) – $ 19.720 dolarů

Vypadá to tak, že designéři z Ukrajiny od MJ Art Studio míří na vrchol tohoto žebříčku. Při šťastné sedmičce se na chvilku zastavíme s myškou tvaru slunce, jejíž třpytivý povrch tvoří čisté zlato.

6. Logitech Air 3D Laser Mouse – $ 24.180 dolarů

Jeden z dalších vzácných gadgetů, který může zdobit váš stůl, nabízí více než jen příslušenství k PC. Za cenu více než 24 tisíc dolarů získáváte zlatý diamantový prsten a také micro flash disk vyrobený ze zlata.

5. White Gold USB Mouse – $ 26.730 dolarů

Už z názvu je více, než jasné, že nejdražším materiálem bude 18-karátové bílé zlato. Při zlatě to nekončí. Pro myš z bílého zlata je charakteristická květina uprostřed těla vytvořena 59 kusy malých briliantů. Myš je k dispozici ve dvou provedeních, buď tak jak ji vidíte nebo je také možnost barevně přizpůsobit dle požadavků zákazníka, popřípadě doplnit o iniciály.

4. MJ Blue Sapphire Mouse – $ 27.940 dolarů

Pokud toužíte po počítačové myši ozdobené modrými safíry uloženými ve zlatém rámu, musíte si pospíšit. V této verzi je dostupná jen v omezeném počtu kusů. Pokud to nestihnete, budete se muset uskromnit s černými safíry.

3. Black Diamond Logitech Mouse – $ 31.840 dolarů

Pokud vás předcházející oblázková verze neokouzlila, přicházejí na řadu černé diamanty poseté po celém těle myši. I v tomto případě se jedná o limitovanou edici.

2. MJ VIP Mouse – $ 34.480 dolarů

Při diamantech zůstaneme a i název napovídá, že se svým designem a cenovkou ohromí jen určitou klientelu. Její tělo je vyrobeno ze silného rakouského olovnatého skla posetého množstvím diamantů.

1. Gold Bullion Wireless Mouse – $ 36.835 dolarů

Po cestě doprovázenou počítačovými myškami z různých materiálů a tvarů se dostáváme k nejdražší počítačové myši na světě. Má tvář zlaté cihly a je vyrobena z čistého 18karátového zlata. Je dlouhá více než 10 cm a kompatibilní s PC i MAC.