TOP 5 mechanických hodinek na každý den do 1 000 €

TOP 5 mechanických hodinek na každý den do 1 000 € 1

Většina mechanických hodinek se cenově pohybuje v hodnotě několika tisíc dolarů / eur a cena těch nejdražších přesahuje i dva miliony. Nelze však sehnat nějaké kvalitní hodinky od špičkových výrobců i za nižší cenu, ideálně pod 1000 eur? Naštěstí dají, a i když jich není mnoho, zde je výběr pěti nejlepších, které se dají sehnat „za babku“.

Xetum Kendrick

Za tímto kouskem stojí vášnivý fanoušek hodinek a designér Jeff Kuo ze San Francisca. Jeho koníček se před pár lety stal jeho chlebem a zřejmě víte, jaké to je, když začnete dělat něco, co vás baví. Hodinky Xetum Kendrick jsou tak jedním z více kousků, které firma z města květů vyrobila. Hodinky mají mechanický automat ETA 2824-2. Model Kendrick se pyšní jednoduchým moderním designem z kombinovaným s gumovým nebo „bondovským“ NATO páskem. Na první místo se dostaly díky ceně, ta oficiální začíná na 880 €.

Longines HydroConquest

Oficiální cena hodinek od Longines se pohybuje na úrovni nad 1000, ale mnohdy je lze nalézt za zvýhodněnou cenu a proto se dostávají do této tabulky. HydroConquest jsou jedním z nejzajímavějších počinů značky, která spadá pod Swatch Group. V principu jde o hodinky vhodné pro potápěče, protože se s nimi dá potápět až do hloubky 30 barů, tedy 300 metrů. Model L3.642.4.96.6 se pak vyznačuje samonatahováním a ikonickou modrou barvou lunety a číselníku v kombinaci s čistě stříbrným kovovým pouzdrem a řemínkem z nerezové oceli. Cena 1070 €

Victorinox Swiss Army Airboss Mechanical

Značka Victorinox se proslavila zejména svými „švýcarkami“, ale není to jediný trh, na kterém se realizuje. Švýcaři jsou totiž velmi známí díky hodinkám a i Victorinox vyrobilo nějaké ty hodinky. Model Airboss Mechanical pohání samonatahovací strojek ETA 2824 ukrývající se uvnitř jednoduchého designu. 42mm hodinky mají pouzdro a řemínek z nerezové oceli, zatímco číselník je chráněn safírovým sklíčkem. Číselník sám o sobě se vyznačuje například 24hodinovým časem. Cena 950 €

Tissot Heritage Visodate

K cenově dostupnějším kouskem bychom mohli zařadit i tento počin z dílny Swatch. Hodinky mají jednoduchý, klasický vzhled. Na rozdíl od výše prezentovaných hodinek v tomto seznamu, mají o něco komplikovanější kalendář, který vyjadřuje den číslem i názvem. Hodinky se samonatahovací strojkem ETA 2836-2 lze sehnat již za přibližně 575 €.

Seiko „Black Monster“ SRP307

Tento seznam zakončíme hodinkami Seiko. Model SRP307 byl kompletně vyroben v Japonsku a mají opravdu co nabídnout. V první řadě jsou opravdu levné – zhruba 250 dolarů. Dále to jsou vychytávky jako například odolnost vůči vodě do hloubky 200 metrů. Nakonec nesmíme zapomenout ani na to, že mají samonatahovací kalibr 4R36 obohacen o podobný kalendář, jaký mají například Tissot Visodate. A na jejich vrchu se místo safírového sklíčka nachází Hardlex Crystal, což je upravená podoba minerálního skla.