5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí

5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí 1

Ras al-Khaimah (Šardžá), SAE

Nejsevernější emirát, který přitáhnul pozornost, když zde Brad Pitt natáčel film War Machine (2017), nabízí neokázalé, outdoorově orientované útočiště jen 45 minut od mezinárodního letiště v Dubaji. Naleznete zde sice také pár resortů známých značek nabízejících palácovou nádheru, Ras al-Khaimah (úvodní foto) je však mnohem poklidnější než Dubaj. Kromě toho nabízí nejlepší pláže v Emirátech a pouštní region s drsnou skalnatou a hornatou krajinou, kde outdoorové aktivity zahrnují výlety na čtyřkolkách, sandboarding a sjíždění dun, a také jízdu na nejdelší zipline v SAE. Země s historií dlouhou více jak 700 let má rovněž bohatou kulturu; patří k ní pevnost Dhayah z 16. století a ruiny středověkého paláce známé jako Sheba Palace. Národní muzeum Ras al-Khaimah umístěné v někdejším paláci skýtá zevrubný přehled historie regionu.

Akční nabídka ubytování: Action Hotel Ras Al Khaimah 3* 

.

Azory, Portugalsko

5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí 2

Díky nízkonákladovým letům od Ryanair a Easyjet se Azorské ostrovy pevně umístily na mapě turistických destinací. Shluk 9 vulkanických ostrovů ležící asi 1500 km západně od Portugalska a 4000 km východně od New Yorku nabízí subtropické klima, řadu termálních pramenů, jezera v jasných barevných odstínech a fantastické možnosti potápění. K dispozici jsou výlety za pozorováním velryb a delfínů, ale oblíbená je rovněž pěší turistika a surfování, takže se jedná o ideální místo pro milovníky outdoorových aktivit. Nejlepší na tom vše je, že Azory bývají považovány za jednu z 20 nejzelenějších destinací na Zemi, takže představují model pro ekologicky udržitelnou turistiku: jen asi 5 % země je urbanizováno a většina ostrovů používá obnovitelnou energii. Proto se tam vydejte nyní, než příliv turistů navždy změní autentický klidný životní styl místních obyvatel.

Akční nabídka ubytování: The Lince Azores Great Hotel 4*, Ponta Delgada 

.

Bolívie

5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí 3

Donedávna to byla především baťůžkářská destinace přehlížená ostatními turisty ve prospěch jejích oblíbenějších sousedů, avšak vláda Bolívie zainvestovala do turistiky za účelem přilákat také cestovatele střední a luxusní třídy. Organizace UNESCO udělila metropoli La Paz v roce 2015 status „města divů“, což jí přineslo nárůst počtu návštěvníků o 40 %. Zatím se vyhnete davům, ale můžete se těšit z vylepšení infrastruktury spolu s neuvěřitelnou pestrostí zdejší nedotčené divočiny, jíž je Bolívie proslulá. Země zahrnuje andské výšiny i amazonskou pánev a můžete se zde setkat s více jak 30 domorodými národy, což je nejvíce ze zemí Jižní Ameriky. Další významnou atrakcí je posvátné jezero Titicaca ležící na hranici s Peru s klidnými hlubokými vodami a obyvateli žijícími na jeho hladině.  

Akční nabídka ubytování: Isabela Hotel Suite 3*, La Paz  

.

Mongolsko

5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí 4

Mongolská vláda se snaží zvýšit počet turistů na milion ročně, ale i pokud se to podaří, nebude to příliš poznat – rozsáhlá a odlehlá země s nejřidším osídlením na světě je stále v podstatě nedotčená moderním životem, takže se jedná o lákavou destinaci pro dobrodružné cestovatele. Rychle se rozrůstající metropole Ulánbátar je fascinující směsicí moderního a tradičního, kde uvidíte výškový budovy a moderní auta vedle jezdců na koních a dobytka. Když se však vydáte o něco dále, poznáte opravdou vřelou pohostinnost nomádských obyvatel spolu s travnatou stepí, horami, jezery, pouští a skutečně pozoruhodnou škálou živočichů (jako jsou sněžní levharti/irbisové, gazely a divocí velbloudi). A Národní park Tavan Bogd je jedním z nejlepších míst pro turistiku v terénu v Mongolsku.

Akční nabídka ubytování: Ramada Ulaanbaatar Citycenter 4*

.

Filipíny

5 hlavních dobrodružných destinací pro tohle desetiletí 5

Filipíny, které zahrnují více jak 7000 ostrovů (i když naprostá většina obyvatelstva žije jen na 11 z nich), nabízí od každého něco: od rušných měst s jedinečnou španělsko-filipínskou architekturou vedle moderních nákupních center až po plážové resorty s bílým pískem a živou scénou nočního života. Naleznete zde také pusté pláže jako z Robinsona Crusoa, s bílým pískem a obklopené korálovými útesy, dále bujnou zelenou džungli, hory a sopky (mnohé z nich aktivní). Pro ty, kterým nestačí lenošit na dece na pláži, je k dispozici spousta adrenalinových aktivit. Země je známá především svými možnostmi potápění a surfování, ale můžete se zde věnovat také jízdě na zipline, průzkumu jeskyní, raftingu, trekkingu, plavbě na kajaku a kiteboardingu, takže cestovatelé milující dobrodružství budou nabídkou spokojeni.

Akční nabídka ubytování: Bohol South Beach Hotel 3*

Nejlepší země pro baťůžkáře v nejbližších letech