Tudor Pelagos – znovu, ale tentokrát s novým strojkem

Tudor Pelagos - znovu, ale tentokrát s novým strojkem 1

Tudor je sesterskou značkou Rolex. To znamená, že jde o hodinky dokonale zpracované, jen o něco levnější. Tudor už delší dobu do svých hodinek montuje strojky od švýcarské značky ETA. Strojky jsou to bezpochyby výborné a najdeme je v hodinkách, které se prodávají v cenových relacích od 500 do několika tisíc Euro. Od mezinárodní výstavy Baselworld se Tudor stal značkou, která začala vyrábět své vlastní strojky. Dnes vám řekneme něco o nové verzi velmi oblíbených potápěčských hodinek Tudor Pelagos.

Tudor už před pár lety uvedl na trh hodinky se stejným názvem. Jediný rozdíl mezi starším a novým modelem je právě v zmíněném strojku. V předchozím modelu tikal strojek ETA, zatímco v novém modelu to je strojek MT5621 s 28 kameny a certifikátem COSC.

Na první pohled jsou to jednoduché hodinky. Najdeme zde tři ručičky na zobrazení času a okénko s datem. Indexy a ručičky jsou tlusté, takže čas jejich čitelnost je opravdu bezproblémová ať už přes den nebo v noci. Luminiscence je perfektní, protože Tudor používá stejné materiály jako Rolex.

Celé hodinky působí sportovně, protože na nich nenajdeme žádnou leštěnou plochu. Pouzdro je vyrobeno z titanu a má průměr 40 milimetrů. Ze stejného materiálu je i náramek, korunka a spona. Luneta je keramická, matná a manipuluje se s ní opravdu výborně.

Hodinky budou dostupné s kovovým nebo gumovým náramkem. U náramku bych rád vyzdvihl právě sponu, kterou si dal Tudor patentovat a je opravdu perfektní. Pokud budete mít možnost, určitě si ji vyzkoušejte. Velmi jednoduše se nastavuje a je výborně zpracovaná. Kromě typu náramku se tentokrát můžeme těšit na dvě barevné varianty, a to na modrý a černý. Novinkou je modrá barva, protože starší model byl dostupný pouze v černé barvě.

Dobrou zprávou je i cena 4 400 dolarů. Oproti staršímu modelu je to jen o pár stovek více, což je skutečně výborné, když vezmeme v úvahu, co všechno tyto hodinky nabízejí a o kolik vyšše posouvá tento model zabudovaný strojek. Hodinky by měly být dostupné v červenci tohoto roku.