Typy, kam se vypravit s dětmi po Paříži

Typy, kam se vypravit s dětmi po Paříži 1

Paříž, jedno z nejromantičtějších měst na světě, se možná nezdá jako první volba, když se rozhodujete o místě pro svůj další rodinný výlet. Toto město lásky a světel však nabízí mnohem více než jen romantické procházky po Šanzelízských třídách či prohlídky nekonečných uměleckých galerií.

Paříž se stala místem, které dokáže splnit očekávání návštěvníků všech věkových kategorií. Díky svému rozsáhlému programu, který je zaměřen na rodiny s dětmi, se stala jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro rodinné výlety. Ať už jste dobrodruzi hledající vzrušení, nebo klidné duše, které chtějí poznat novou kulturu, Paříž má pro vás vše.

V první řadě je tu nespočet muzeí, které nabízejí speciální programy pro děti. Vědecké centrum Cité des Sciences et de l’Industrie je jedním z nejlepších míst pro malé vědce, kteří se chtějí dozvědět více o světě kolem nás. S interaktivními exponáty, které vysvětlují vše od fungování světla až po energii, a planetáriem, které umožňuje návštěvníkům cestovat vesmírem, je to místo, které zaručeně zapůsobí na děti všech věkových kategorií.

Pokud máte rádi zvířata, pak nesmíte vynechat návštěvu Ménagerie, ZOO Jardin des Plantes. Tato zoologická zahrada, otevřená již v roce 1794, je jednou z nejstarších na světě. Vaše děti se zde setkají s řadou ohrožených druhů a získají tak lepší pochopení o biologické rozmanitosti naší planety.

Pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci v přírodě s trochou zábavy, je tu Jardin d’Acclimatation. Tento zábavní park, který se nachází asi hodinu cesty od Paříže, nabízí kombinaci nádherných zahrad a vzrušujících jízd, které potěší jak rodiče, tak děti.

Nemůžeme zapomenout na ikonickou Eiffelovu věž. Tento symbol Paříže je nutné vidět na vlastní oči. Pohled z průhledného chodníku ve druhém patře věže je dechberoucí a pokud se odvážíte vydat se až na vrchol, čeká vás panoramatický výhled na celé město.

Pro milovníky sportu je tu pak Stade de France. Tento národní stadion, kde Francie vyhrála Mistrovství světa v roce 1998, nabízí prohlídky zákulisí, během kterých můžete navštívit šatny, soukromé VIP boxy a samotné hřiště.

Pokud se vám líbí trochu dobrodružství, pak je tu AccroCamp: Boucles de Seine. Toto lanové centrum se nachází v lesích Moisson a nabízí možnost houpat se mezi stromy a prohlédnout si koruny stromů zcela nové perspektivy.

A pro ty, které zajímá historie se strašidelným nádechem, jsou tu Pařížské katakomby. Tato prohlídka s průvodcem vás zavede do podzemních chodeb města a představí vám jeho temnou minulost.

Jedno je jistérodinný výlet do Paříže bude plný vzrušení, dobrodružství a nových poznatků. Ať už jste milovníci zvířat, vědy, sportu, nebo historie, v Paříži najdete něco pro sebe. Plánování rodinného výletu může být náročné, ale s takovým množstvím možností, které Paříž nabízí, je to rozhodně stojí za to. Takže, pokud plánujete svůj další rodinný výlet do Paříže, určitě nebude zklamáni.