TYTO BARVY ZVÝŠÍ VAŠI PRODUKTIVITU

TYTO BARVY ZVÝŠÍ VAŠI PRODUKTIVITU 1

O barvách je známo, že ovlivňují náladu a jsou významným prostředkem neverbální komunikace. Psychologové se však shodují na tom, že správné použití barev v pracovním prostoru dokáže stimulovat mysl k lepším výkonům.

Zelená a modrá

Jsou to pro člověka nejpřirozenější barvy, a to z jednoho prostého důvodu: jsou barvami přírody. Především jejich světlé odstíny navozují pocit pohody iv stresujícím prostředí.

Modrá je symbolem klidu, důvěry, bezpečí a tradice. Je jednou z nejoblíbenějších barev po celém světě a obecně i nejvíce akceptovanou barvou v pracovním prostředí. Pokud tedy chcete mít spokojených pracovnících, obklopte jejich modrou.

Zelená je stejně jako modrá barvou klidu. Navozuje však i pocit harmonie s přírodou, dojem svěžesti a odpočinutí. Lidé ji vnímají jako pozitivní barvu zvyšující produktivitu a její účinky oceňují hlavně ti, kteří pracují dlouhé hodiny. Zvyšuje totiž soustředění navzdory vyčerpanosti.

Žlutá

Barva slunce přináší energii a kreativitu. Je vhodná zejména pro tvůrčích pracovníků, kterým přinese nové nápady. Žlutá symbolizuje potřebu rozvíjet se a učit se nové věci a její dynamičnost dokáže takříkajíc nakopnout k lepším výkonům.

Červená

Tuto vášnivou barvu použijte ve správné míře, sytě červený prostor totiž mohou někteří vnímat příliš agresivní. Zkombinujte ji proto s neutrálnější barvou, například s bílou. Na červené předměty či detaily by neměly zapomínat ti, kteří podávají fyzické výkony. Její síla spočívá v tom, že dokáže zvýšit srdeční tep, vyburcovat k činům a upozornit na důležité věci. Pokud tedy chcete na něco upoutat pozornost, zvýrazněte to červenou.