Vanderhall Venice: dopřejte si vzrušující výlet na tříkolce!

Vanderhall Venice: dopřejte si vzrušující výlet na tříkolce! 1

Před sto lety byly tříkolová vozidla pocházející z Británie základním dopravním prostředkem na evropských silnicích. Byly pohodlnější než motocykl a levnější než automobil. Šlo o praktické řešení přepravy městskými uličkami a venkovskými cestami, dokud nedošlo, po druhé světové válce k náhradě tříkolek za levnější auta.

V současnosti se o vozidla s třemi koly zajímají pouze nadšenci. Přinášejí jim radost z jízdy na motocyklu, ale také vyšší stabilitu a ochranu. Sportovní tříkolky, jako například Vanderhall Venice byly vyšperkované do extrémů. Nabízejí bezkonkurenční zábavu a nekonečné dobrodružství.

Morgan Aero 8: Nový retro model v pravý čas

Za cenu od 29 950 amerických dolarů je Vanderhall Venice moderním strojem, který se vyrábí v Utahu ve Spojených státech. Jeho mono-hliníkový podvozek je velmi lehký a motor velmi silný. Jde o 1,4-litrový čtyřválec s přeplňováním, který je spárován se šestistupňovou automatickou převodovkou. Karoserie z kompozitních materiálů dodává stroji mírný retro vzhled. Zavěšení kol s odpružením, brzdy a standardní trio hliníkových 18-palcových kol, to vše pochází přímo z 21. století.

S hmotností pouhých 620 kg, dosahuje Vanderhall Venice fantastický poměru výkonu k hmotnosti, s působivým zrychlením z 0 na 100 km/h. za méně než 4,5 sekundy. Nad pohodlnými sedačkami s vyhříváním jsou vhodně umístěny trubkové rámy pro zvýšenou bezpečnost. Skutečné čelní sklo umožňuje civilizovanou jízdu, jejíž dopomáhá ohřívač vzduchu a 600-wattovým zvukovým systém s Bluetooth.

Potěšením je zejména jízda klikatými cestami a velkou výzvou i jízda po dálnici. Nezapomeňte si však dávat pozor na výmoly. S dvěma koly vpředu a pouze jedním vzadu se jim s velkou pravděpodobností nevyhnete!