Velkoformátová dlažba pro každý interiér

Velkoformátová dlažba pro každý interiér 1

Dříve našla velkoformátová dlažba uplatnění spíše ve velkých prostorách sloužící převážně ke komerčním účelům, nebo v opravdu prostorných koupelnách. Současný trend však používá tyto dlažby i do menších koupelen, které při správné volbě motivu, mohou místnost opticky zvětšit. Jejich použití se rozšířilo z koupelen dokonce i do obývacích místností, kuchyní i ložnic. V módě jsou dekory dřeva, nebo imitace betonu. Díky menšímu množství spár se tato dlažba lépe udržuje v čistotě a je hygieničtější. 

Velkoformátová dlažba pro každý interiér 2

Pokládání takto rozměrné dlažby však vyžaduje jistou manuální zručnost a kvalitní stavební chemii. Vzhledem tomu, že rozměry jsou mnohdy opravdu velké, ani manipulace s dlažbou není snadná. Pokud se tedy rozhodnete do této dlažby investovat, svěřte ji raději odborníkům, kteří odvedou precizní práci za vás, a vy se pak můžete kochat výsledkem 

Výhody velkoformátové dlažby

  • Lehká – díky výrobcům, kteří dokáží vyrobit ultratenkou dlažbu o 3,5 mm
  • Stylová – rozměry (až 100 x 300 cm) působí luxusním dojmem, který umocňují například dekory mramoru
  • Na míru – velké rozměry lze řezat, takže zbylé díly můžete dále využít (například na obklad pracovního stolu či do kuchyně)
  • Hygienická – díky malému množství spár tak nedochází k velkému usazování nečistot a bakterií 

Výrobce Atlas Concorde

Jde o italského výrobce velkoformátových obkladů a dlažeb, který zaujímá přední místo na trhu. Celé série dlažeb (kolem 60) jsou velmi propracované do posledního detailu tak, aby vyhovovaly nejrůznějším typům interiéru. Díky luxusním motivům jsou obklady a dlažby používány nejen v koupelnách, ale také zejména v komerčních a rezidenčních prostorách, čímž nahradily klasické omítky a tapety.

Firma sleduje poslední designové trendy doby, proto je považována za naprostou špičku na světě mezi všemi výrobci. Díky tomu dokáže uspokojit i velmi náročné klienty se specifickými požadavky zaměřené na design. 

Velkoformátová dlažba pro každý interiér 3

Série Nash

O tom proč zrovna Atlas Concorde vyčnívá nad ostatními výrobci, svědčí i dřevěná vintage série Nash, která je inspirovaná procesem stárnutí dřeva. Dlažba imitace dřeva s nádechem ochození evokuje i v novém prostoru pocit zabydlení. V této sérii můžeme najít různé odstíny dřeva, z nichž nejsvětlejší je dřevo bílé. Originalitou nad ostatními odstíny vyčnívá barva Greige, která kombinuje šedou a béžovou.

Milovníci matu jistě ocení i výrobu všech barev v matných variantách. Dlažba se vyrábí v unikátních rozměrech, tudíž opravdu velmi věrohodně imituje dekor zašlého dřeva. 

Velkoformátovou dlažbu vám rádi blíže představí personál v kterémkoli showroomu firmy Keraservis v Praze, Brně a Ostravě, kde vám zároveň ochotně poradí s výběrem či rozměry dlažby. V klidu se tak můžete rozmyslet o výběru nejvhodnějších rozměrů pro váš interiér či exteriér.