VÍTEJTE V PSYCHIDELICKÉ REZIDENCI MÓDNÍ IKONY TOMMYHO HILFIGERA

VÍTEJTE V PSYCHIDELICKÉ REZIDENCI MÓDNÍ IKONY TOMMYHO HILFIGERA 1

Módní designér Tommy Hilfiger, který v roce 1985 vytvořil značku s červeno-modrobílým logem, je dnes označován jako ikona současné moderní kultury. Syn hodináře, který po svém otci zdědil smysl pro styl a šarm se inspiroval hudebníky ze šedesátých let. Protože chtěl vypadat jako oni, začal navrhovat podobné oblečení.

Ačkoliv Tommy Hilfiger již není vlastníkem značky TH, stále je jejich hlavním designérem. Módní magnát a jeho manželka Dee milují teplo, umění a palmy. Tomu odpovídá i jejich výběr místa, kde tráví společně chvíle a Tommy čerpá inspiraci na navrhování. Rezidence v horkém Miami, která se nachází na ploše s více než 1300 m²  je pravým důkazem toho, jak podobní umělci vnímají módu a design. V původním stavu ji Hilfigerovi koupili v roce 2007 a rekonstrukci svěřili do rukou architekta Martyna Lawrence Bullarda.

Rezidenci ve stylu Pop a post-pop art zdobí kousky umělců jako Damien Hirst, Keith Haring a Tracey Emin. Srdcem celého domu je obývací pokoj. Dekorují ho obrazy umělců Andyho Warhola a Basquiata. Zajímavý je také spirálovitý koberec.

I ložnice má své kouzlo, které se skládá z deseti fotografií Marylin Monroe od fotografa Bertyho Sterna. Tommyho pracovna vyniká semišovými stěnami a obrazy od Jeana Dubuffeta. Banány v koupelně, průsvitné židle s kožešinou v kuchyni jsou rovněž psychadelická výplodem fantazie módního guru.