10 turistických atrakcí řeckého ostrova Korfu

10 turistických atrakcí řeckého ostrova Korfu 1

Nejsevernější Jónský ostrov Korfu představuje krásný pohled. Je plný přírodních krás a může se chlubit zvlněnými zelenými kopci na jihu a vápencovými skalními formacemi na severu. Má mírné klima a bujnou středomořskou vegetaci a nabízí pár nádherných pláží, podmořské jeskyně a tunely. Proto je Korfu oblíbenou turistickou destinací se spoustou možností aktivit: turistika zde představuje hlavní zdroj příjmu. V období 1386-1797, kdy vznikla většina zdejší krásné architektury, vládli Korfu Benátčané. Poté byl v letech 1815-1864 (spolu se zbytkem Jónských ostrovů) pod britskou nadvládou. Letiště leží 5 km jižně od města Korfu. 

 

Město Korfu

Příjemná metropole ostrova, město Korfu, je tvořeno bludištěm kamenných uliček a elegantních budov z benátského období; v přízemí mnoha z nich dnes najdete neformální rybí taverny a obchody se suvenýry. V centru města se rozprostírá Esplanada, rozsáhlé zelené náměstí, zatímco staré město (které je na seznamu UNESCO) je střeženo dvěma impozantními pevnostmi z 16. století. Kromě toho zde naleznete řadu kostelů, jako je kostel sv. Spyridona, který poznáte podle červené kopule jeho zvonice. Součástí nábřeží je přístav s pravidelnými trajekty města Igoumenitsa  na řecké pevnině, a každodenními výletnými plavbami do sousední Albánie.

            

Palác Achillion

10 turistických atrakcí řeckého ostrova Korfu 2

Hned u vesnice Gastouri, 10 km jihozápadně od města Korfu, se nachází bílá neoklasicistická vila, která byla letním útočištěm císařovny Sisi, Alžběty Bavorské (1837-1898). Sisi milovala Řecko a vše krásné a zde se ponořila do řecké mytologie, historie a svěží přírody. Můžete si prohlédnout vnitřek grandiózní vily a její zahrady, které jsou plné vysokých palem a neoklasicistických soch, a dají Vám jakousi představu o idylickém světě, který zde Sisi hledala.

 

Kassiopi – vesnice a letovisko

Na severovýchodě ostrova 36 km severně od města Korfu leží tradiční rybářská vesnice, která si i přes svou oblibu uchovala svůj původní charakter. Vesnice shlíží na pěkný přístav s dřevěnými rybářskými čluny a nabízí na výběr z taveren s mořskými plody a kaváren, které jsou oblíbené především u bohatých a vlivných Britů a Italů, z nichž někteří zde vlastní vily. Vesnice je klidná a neuspěchaná a za pozornost stojí především řada malých zátok s bílými oblázkovými plážemi a úžasným tyrkysovým mořem. Nejlepší způsob, jak si prohlédnout tento úsek pobřeží, je na člunu, který si pronajmete. Za úžasnými výhledy se vydejte nahoru k ruinám byzantského hradu na svahu za vesnicí.

 

Pláže v Paleokastritsa

Na západním pobřeží 25 km severozápadně od města Korfu leží sídlo Paleokastritsa zahrnující nádherný úsek členitého pobřeží se šesti hlubokými zakřivenými zátokami, kde leží krásné pláže, písčité i oblázkové, sahající až do křišťálově čistého modrého moře. Je oblíbeným cílem jednodenních návštěvníků, takže zde v hlavní sezóně bývá rušno. V kopcích zvedajících se nad pobřežím naleznete další atrakci, klášter z 13. století se zahradou ve dvoře, kostelem a malým muzeem.

 

Pláž Glyfada 

Glyfada, kterou mnozí považují na úplně nejlepší pláž na ostrově, leží na západním pobřeží Korfu 26 km západně od města Korfu a 2 km jižně od vesnice Pelekas. Rajský dluhý úsek jemného zlatavého písku je lemován lehátky a slunečníky a za ním se zvedají svahy porostlé borovicovým lesem a olivovými háji. V této oblasti je pár velkých hotelů a apartmánů. Turisté zde rovně naleznou taverny, kavárny a zařízení na vodní sporty, včetně jízdy na vodních skútrech (jet skis), šlapacích loďkách a banánových člunech. Pláž je obrácena na západ, takže nabízí nádherné západy slunce, ale v létě zde bývá velmi rušno, především v srpnu.

 

Canal d’Amour – zátoka a pláž

Na severozápadním výběžku Korfu asi 20 minut pěšky od neméně kouzelné vesničky Sidari se nachází Canal d’Amour (úvodní foto), jeden z předních přírodních divů Korfu. Může se chlubit působivými skalními formacemi, které tvoří přirozenou pasáž od malé pláže až do lesknoucích se modrých vod Jónského moře.  Ze skal můžete skákat do teplého moře a plavat tunely a jeskyněmi, kde je vynikající prostředí pro průzkum světa pod hladinou. Vybavení na šnorchlování je možné si zapůjčit na pláži, kde jsou k dispozici také lehátka a slunečníky.

 

Pláž La Grotta

Pláž La Grotta v Paleokastritsi se nachází na západním pobřeží Korfu a je to další z nádherných pláží na ostrově. Samotná pláž je malá a kamenitá, ale když zamíříte do čistého modrého moře, objevíte podmořský svět plný pestrobarevných ryb. Pláž se rovněž může chlubit skokanským prknem a skálou na skákání, z nichž se můžete vrhnout do zářivého moře. Pláž sice bývá v létě plná, ale v okolí se nacházejí skály, na kterých se dá natáhnout.

 

Hora Pantokrator

Na severu Korfu se nalézá nejvyšší bod ostrova Pantokrator (906 m). Až na vrchol vede silnice, po níž se můžete vydat autem, i když někteří lidé raději podniknou túru z vesnice Perithia (trvá přibližně 2 hodiny). Na vrcholu se tyčí klášter Pantokrator pocházející ze 14. století, i když jeho současná podoba je převážně z 19. století. Z vrcholu budete mít nádherné výhledy: Albánie leží na východě, ostrovy Diapontia (Mathraki, Erracusa a Othondi) na severu a ostrovy Paxos a Antipaxos (Andipaxos) na jihu. Za jasného dne můžete dokonce zahlédnout jižní výběžek Itálie vzdálený asi 130 km.

 

Corfu Donkey Rescue – oslí rezervace

Corfu Donkey Rescue v Paleokastritsi stojí za návštěvu, pokud patříte k milovníkům zvířat. Je to jedna z atrakcí této části ostrova, která nabízí útočiště oslům bez domova, kteří byli opuštěni, nebo vysloužilým oslům, kteří zde tráví své stáří (osel byl na ostrově tradiční nepostradatelný pomocník při dopravě a práci). Rezervace leží na krásném místě s mnoha olivovníky a s horami v pozadí a návštěvníci mohou s osly pobývat denně od 10 do 17 hod.. Neplatí se žádné stanovené vstupné, ale je vhodné přinést dar, protože se jedná o charitativní organizaci.

 

Corfu Golf Club – golfový klub

V údolí Ropa Valley 17 km od města Korfu se nachází krásné 18jamkové golfové hřiště Corfu Golf Club, které navrhl švýcarský architect Donald Harradine. Zahrnuje přírodní prvky, jako je řeka Nafsika, a také několik jezer a meandrujících potoků, a je oblíbeným místem, pro začátečníky i pokročilé hráče. Od března do listopadu se těší teplému slunečnému počasí s modrým nebem spolu s chladivým mořským vánkem. Je otevřen denně a k dispozici je pronájem golfového klubu.

Adresa: Ropa Valley, Korfu 49100

Co dělat a na co se podívat v Řecku 

10 turistických atrakcí řeckého ostrova Korfu 3

Kde se ubytovat

Korfu nabízí spoustu možností ubytování po celém ostrově, takže byste se měli rozhodovat především podle toho, co chcete vidět nebo dělat, ať už se jedná o krásné pláže kolem Paleokastritsy nebo seznamování s historií ve starém městě Korfu. Mnohé plážové resorty jsou sezónní a v létě mívají často požadavek na minimální počet nocí. Zde uvádíme nejlepší místa, kde se můžete ubytovat, pokud si chcete prohlížet památky na ostrově.

Luxusní hotely: Delfino Blu Boutique Hotel & Spa 4* je jedno z předních ubytovacích zařízení na Korfu. Hotel na kopci shlížející na moře a s přístupem na pláž nabízí vynikající služby, v ceně jsou výborné teplé snídaně. V létě mívá požadavek na minimální počet nocí. K dalším luxusním možnostem patří MarBella Nido Suite Hotel & Villas 5*, zařízení jen pro dospělé s výhledem na Korfský průliv. Domes Miramare 5*, který je také jen pro dospělé, se nachází na soukromém úseku pláže s bílým pískem a nabízí stylové pokoje, apartmány a vily k pronájmu.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: ve středním cenovém okruhu je Art Hotel Debono 4* ve vesnici Gouvia. Butikové zařízení má čisté a pohodlné pokoje a nachází se mezi olivovými háji a lesem. K dispozici je pěkný bazén na plavání a menší bazének s horkou vodou. Další skvělá volba v tomto cenovém okruhu je Philoxenia Hotel 3*, zařízení vhodné pro rodiny s dětmi, ležící nedaleko města Korfu a pláže Ermones. Oblíbený u rodin, především těch, které chtějí více místa, je Matoula Apartments 3*, který stojí u pláže a nabízí velmi dobrou hodnotu.

Akční nabídka ubytování:

Tipy a výlety

Prohlídka Korfu pro menší skupiny: pokud nemáte příliš času na poznávání Korfu a přitom chcete vidět vše důležité, rezervujte si prohlídku Korfu pro menší skupiny. Při ní se dostanete ke všem hlavním atrakcím během jednoho dne, kdy budete cestovat autobusem. Uvidíte staré město Korfu, Paleokastritsu a její pláže, a také další atrakce. Během cestu se také seznámíte s kulturou a historií Korfu.

Historie Korfu: další prohlídka, která Vám umožní se ponořit hlouběji do historie ostrova, Vás zavede do paláce Achillion a starého města Korfu. Po komentované prohlídce Achilleionu, což je neoklasicistický palác inspirovaný řeckou mytologií, který kdysi sloužil jako rezidence císařovny Sisi, zamíříte do starého města Korfu, kde podniknete pěší prohlídku zaměřenou na historii.

Hlavní turistické atrakce Santorini