Honor Magic5 Pro se může chlubit špičkovým polem fotoaparátů

Honor Magic5 Pro se může chlubit špičkovým polem fotoaparátů 1

Bývalá podznačka Huawei Honor oznámila na Mobile World Congress 2023 v Barceloně globální uvedení svého nejnovějšího vlajkového smartphonu. Hvězdou Magic5 Pro je pole zadních trojitých fotoaparátů, které obsadilo první místo v celosvětovém žebříčku DxOMark.

„Star Wheel Triple Camera Systém“ obsahuje širokoúhlý hlavní F1,6, ultraširoký F2,0 a periskopový teleobjektiv F3,0 s 3,5x optickým zoomem, 100x digitálním zoomem a optickou stabilizací obrazu. Pole se může pochlubit zbrusu novým zobrazovacím jádrem, vylepšením kvality na základě algoritmu, podporou pro tvorbu filmů v rozlišení 4K (3 840 x 2 160) a systémem IMAX Enhanced Movie Master pro úpravy v telefonu, supermakro fotografií a AI snímáním pohybu. DxOMark porovnal kamerový systém s celkovým skóre 152, což z něj dělá dosud testovaný smartphone s nejvyšším hodnocením fotoaparátu. Honor se však nezastavil u pole fotoaparátů a získal 151 bodů za 6,81palcový (2848 x 1312) OLED displej, aby se umístil na nejvyšší příčce DxOMark i pro displeje.

„Jsme potěšeni, že naše nejnovější vlajková loď dosáhla první pozice v hodnocení fotoaparátů a displejů chytrých telefonů nezávislými výzkumníky v DxOMark, což svědčí o síle a schopnostech našeho R&D týmu,“ řekl generální ředitel Honoru George Zhao. „Tento úspěch je pro nás jen začátek, protože se těšíme na další fantastické průlomy v technologii fotoaparátu a displeje smartphonu.“

Jinde by certifikace HDR10+ a IMAX Enhanced měla zajistit špičkovou kvalitu videa; použití obrazovky na jasném slunci je hračka díky špičkovému jasu 1800 nitů a čipová sada Discrete Display Chipset společnosti Honor je navržena tak, aby poskytovala vysoké snímkové frekvence a plynule pohyblivý obraz pro hraní her na mobilním zařízení. Dynamické stmívání a slabé modré světlo testované společností TÜV Rheinland navíc slibují, že budou šetrné k očím.

O výkon zpracování se stará čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 podporovaný 12 GB RAM a 512 GB úložištěm. Telefon prý má první samostatnou architekturu antény pro Wi-Fi a Bluetooth, o které se tvrdí, že zvyšuje výkon Wi-Fi o 200 % a zároveň snižuje latenci o 30 % ve srovnání s tradičním nastavením. A díky lithium-polymerové baterii s kapacitou 5 100 mAh s podporou 66W kabelového rychlého nabíjení a 50W bezdrátového nabíjení je na kartách celý den používání na jedno nabití. Sluchátko fungují na operační platformě MagicOS 7.1 od Honoru, která je založena na Androidu 13 a v Evropě bude uvedena na trh od II. čtvrtletí za 1199 EUR. V současnosti nejsou žádné informace o širší globální dostupnosti. K Pro se má připojit i méně schopná varianta Magic5, jejíž cena začíná na 899 EUR.

Stránka produktu: Magic5 Pro