Volvo S90: první automobil s poloautomatickým řízením ve standardní výbavě

Volvo S90: první automobil s poloautomatickým řízením ve standardní výbavě 1

Když přijde na trh koncem roku 2016, stane se tento sedan prvním automobilem v USA, který bude mít auto pilota ve standardní výbavě.

Přijdou na trh do roku 2018: Nové limuzíny známých automobilek

Nové Volvo S90 bude využívat druhé generace technologie Pilot Assist, která byla poprvé uvedena v případě SUV modelu XC90. Tato technologie sleduje vozidlo před vámi, aby mohla jízdu zrychlit, zpomalit nebo dokonce sama převzít řízení a to až do rychlosti 50 km/h. Při těchto podmínkách je značení jízdních pruhů pro senzory systému jasně viditelné.

Volvo XC90: konečně pořádně SUV

Druhá generace technologie Pilot Assist, která bude v případě nového sedanu patřit do standardní výbavy, bude mít stejnou funkcionalitu, ale bude fungovat až do rychlosti 130 km/h. Volvo tvrdí, že půjde o první automobil vybavený polo autonomním řízením ve standardní výbavě dostupným na americkém trhu.

Cílem vize automobilky je snížení počtu úmrtí a vážných zranění ve svých autech do roku 2020. Volvo S90 bude mít svůj debut na výstavě NAIAS (North American International Auto Show), která se bude konat už o několik dní v Detroitu.