VRAŽEDNÝ KONEC SLAVNÉHO ŠÉFA NEJKRVAVĚJŠÍ FIRMY VŠECH DOB

VRAŽEDNÝ KONEC SLAVNÉHO ŠÉFA NEJKRVAVĚJŠÍ FIRMY VŠECH DOB 1

„Kdo chce podnikat, cestu si vždy najde. Na druhu podnikání nezáleží.“ Takovým heslem se pravděpodobně řídil Albert Anastasia (1902 – 1957), kdy rozbíhal své podnikání. Bohužel, jeho podnik, i když úspěšný, zanechal za sebou příliš mnoho mrtvých. Anastasia totiž založil Murder Incorporated, firmu specializovanou, jak název vypovídá, na vraždy. Sám Anastasia vykonal svou první vraždu už v roce 1920, kdy vstřelí do hlavy jednoho z protestujících dělníků. Trest, který dostal, je na dnešní dobu směšný. Osmnáct měsíců v Sing Singu! Počet vražd jeho rukou se zvyšoval, avšak s nimi se zvyšovala i jejich propracovanost. Zmíněných osmnáct měsíců byl jediný trest, který si za celý svůj život odseděl.

Zpět k „firmě.“ Tato společnost díky Anastasio funguje opravdu jako firma s vlastními zaměstnanci a pravidly. Hlavními zaměstnanci jsou profesionálové, kteří mají trvalý pracovní poměr a vydělávají kolem 150 dolarů měsíčně. Pod nimi jsou nováčci, kteří se učí a dostávají 50 dolarů za měsíc. Ti jsou cvičení nejen v zabíjení, ale i v zastírání stop, odstraňování mrtvol a dalších důležitých činností, bez kterých by se ve svém „kšeftu“ neobešli. Ve firmě pracují na plný úvazek i instruktoři. Firma má také celou divizi právníků připravených obhajoby vrahů. Peníze jsou placené firmou i vdovám po zavražděných.

Sídlo firmy bylo v zadní části cukrárny Midnight Rose ve východním Brooklynu. Co se týče způsobů vraždění, na ty byl Anastasia expert. Sám vymýšlel nové způsoby, které „aplikoval do praxe.“

Většina vražd mafiánů probíhala následujícím způsobem: Pokud mafiánská Komise rozhodla o smrti jednoho z členů mafie, bylo volali do „firmy.“ Na místo, kde mafián býval, byl nejprve vyslán tříčlenný tím, aby sledoval, v kterých místech by bylo ideální spáchat vraždu. Po vyslání zprávy přichází tříčlenné vražedné komando, které svou práci vykoná. Všechny potřebné zbraně, automobily a další vybavení dostávají vrahové přímo od firmy. Zbraně byly většinou z armádních skladů. Proto se později nikdo nedivil, když stopy z vražedné zbraně vedly na ministerstvo obrany či vnitra. Vraždy byly prováděny i na objednávky podnikatele při problémech s odbory atd.

Jen za deset let působení firmy bylo provedeno více než 700 vražd. Většina z nich není dodnes vyšetřena.

Avšak i na šéfa firmy došlo. Stal se nepohodlným kvůli rozběhnutí vlastního byznysu s hazardem na Kubě. Tím se stal nepohodlným v očích Meyer Lansky a Vita Genovese. Dodnes nevíme, kdo přesně nařídil vraždu Alberta Anastasiu.

25.října 1957, v holičství v dnešním Park Central hotelu, skončil šéf nejkrvavější společnosti stejným způsobem, jaký on a jeho zaměstnanci vykonávali. Tři vrazi s puškami rozstříleli jeho tělo. S jeho smrtí oficiální zanikla i jeho vražedná firma. Její nejhlavnější zabijáci byli časem zatčeni a většina z nich skončila na elektrickém křesle.