Vstupenky na Majetek Marie Antoinetty a Trianonské paláce

Vstupenky na Majetek Marie Antoinetty a Trianonské paláce 1

Vstupte do světa francouzské královské rodiny a prohlédněte si luxusní sídlo v palácích Trianon. Tato honosná rezidence, kterou kdysi obývala sama královna Marie Antoinetta, nabízí jedinečný pohled do života a stylu života francouzské královské rodiny.

Při zakoupení vstupenky online se vyhnete dlouhému čekání ve frontě a ještě ušetříte. Cena vstupenky od 293 Kč.

Vstupenky zakoupíte online zde 

Panství Marie Antoinetty je dnes otevřené od 12:00 do 18:30 a vstupenky zahrnují přístup do galerie Estate of Trianon & Coach, kde můžete obdivovat krásné kočáry a další dopravní prostředky používané královskou rodinou. Součástí vstupenky je také přístup na krátkodobé výstavy pořádané ve Velkém Trianonu, což je skvělá příležitost prohlédnout si umělecká díla a artefakty spojené s královskou rodinou.

Vstupenka také zahrnuje přístup do zahrad, kde můžete procházet mezi krásně upravenými záhony a obdivovat rozmanitost rostlin a květin. Všimněte si, že ve dnech konání Fontánové show a Hudební zahrady je nutné zaplatit dodatečný poplatek.

Vstup do zámku ve Versailles a do hudebních fontán a hudebních zahrad však není zahrnut. Tyto atrakce jsou však rozhodně stojí za návštěvu, pokud máte dostatek času.

Trianonské paláce a pozemky panství Marie Antoinetty nabízejí jedinečný pohled do života u dvora. Můžete navštívit třípatrový zámek Petit Trianon, který Ludvík XVI. daroval Marii Antoinettě, nebo se projít po bohatě zařízených pokojích ve Velkém Trianonu. Velký Trianon, který nechal postavit Ludvík XIV. v roce 1670, byl ideálním místem k útěku před okázalostí dvorského života a dobrým úkrytem pro královu aféru s madame de Montespan.

Kromě Trianonských paláců sloužilo panství Marie Antoinetty také jako soukromé útočiště. Její Hamlet, rustikální zahradní vesnička po vzoru Hameau de Chantilly, měla dokonce vlastní farmu, mlékárnu a mlýn!

Vstupenky si můžete zakoupit online a ukázat na mobilu při vstupu do Grand Trianonu. Doporučujeme dorazit s dostatečným předstihem, aby jste se vyhnuli možným problémům s veřejnou dopravou. Vstupenky nelze vyměnit a opožděnci budou vpuštěni nejpozději 30 minut po vybraném časovém úseku.

Zahrady jsou otevřené od dubna do října od 8:00 do 20:30 a od listopadu do března od 8:00 do 18:00. V sobotu se zahrady zavírají v 17:30, kdy se konají noční představení s fontánami.

Dostat se na panství Marie Antoinetty můžete pomocí vlaku RER linky C do stanice Versailles-Château-Rive Gauche nebo vlaky SNCF ze stanic Montparnasse a Saint-Lazare. Parkování je placené, ale vozidla zdravotně postižených návštěvníků parkují po předložení dokladů zdarma.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost nahlédnout do života francouzské královské rodiny a prohlédnout si jejich luxusní sídlo v palácích Trianon.