Vyplacení štědrých bonusů manažerům Deutsche Bank vyvolalo velkou nevoli

Vyplacení štědrých bonusů manažerům Deutsche Bank vyvolalo velkou nevoli 1

Ve vedení banky při rozhodování o schválení bonusů došlo ke konfliktu.

Oznámení vyplatit manažerům Deutsche Bank (DB) za minulý rok odměny za více než miliardu eur vyvolalo ostrou kritiků politiků.

Sociální demokrat, místopředseda SPD Thorsten Schäfer-Gümbel řekl, že milionové bonusy navzdory hospodářské ztrátě banky odporují jakémukoliv citu pro spravedlnost. Sociální demokraté budou proto na současných jednáních o vytvoření koaliční vlády v Berlíně prosazovat daňová opatření na vyplacené bonusy.

Podobně se vyjádřil i představitel Křesťanských demokratů pro sociální věci Matthias Zimmer. Zdůraznil, že vyplácení bonusů pro ztrátové bankéře je svévolnou interpretací zásady, že se má platit za dobrý výkon. Postupem vedení DB se ohrožuje hospodářský řád.

Ve vedení banky při rozhodování o schválení bonusů došlo ke konfliktu. Nakonec se prosadil investiční bankéř s argumentem, že nejlepší lidé dají výpověď, pokud dostanou bonusy znovu sníženy.

Předseda sociálních demokratů Martin Schulz řekl, že DB zavírá filiálky a propouští. Pokud se v této situaci budou vyplácet prémie, banka ztratí nejen svou pověst. Tím poškodí celkovou sociální spravedlnost, která žije z důvěryhodnosti a morálnosti řízení.