ZÁKLADNÍ CHYBY PŘI NOŠENÍ NOVÉHO OBLEKU

ZÁKLADNÍ CHYBY PŘI NOŠENÍ NOVÉHO OBLEKU 1

Muži obvykle ovládají milion věcí – dokáží vyměnit kolo, opravit dřez či otevřít láhev piva deseti různými způsoby. Když však přijde na elegantní módu a výběr obleku, mnozí značně zaostávají. Pánská móda totiž není jen o pěkných a drahých kouscích – je především o tom, jak jejich víte nosit. Je skvělé, pokud si vybíráte oblečení podle jednotlivých příležitostí. Ještě lepší je, pokud víte zrálo posoudit, co se vám hodí a co ne. Při koupi nového elegantního oblečení a jeho následném nošení však mnozí páni dělají několik chyb. Nejčastěji muži zapomínají na úplnou maličkost – odstranění visaček či nálepek předtím, než si obléknou svůj nový kousek. To však není to nejhorší. Lze se setkat s více přešlapy, které v konečném důsledku narušují elegantní vzezření dobře oblečeného muže. My vám poradíme, jak ve světě pánské módy nevypadat jako amatér.

Pozor na ramena

Přerušovaná bílá linie na ramenou vašeho nového obleku je památkou na časy, když krejčí na tomto místě upravovali oblek podle potřeb zákazníka. Linií si naznačují stehy, které při úpravě buď dodají, nebo výpary. Barva nití v stezích může být různá – od bílé, přes červenou až po černou. Proto je na místě zkontrolovat, zda se takové stehy nenacházejí i na vašem novém obleku. Linii odstraníte zcela jednoduše – přestřihněte ji uprostřed a zbylou nit snadno vytáhnete prsty. Jejich násilným vytržením riskujete zničení látky.

 Křížky musí pryč

Nové blazery, saka i vlněné kabáty zvyknou mít našité dva malé křížky ve tvaru X, které se nacházejí v zadní části. Jejich úkolem je „jistit“ tzv. zadní švy. Tyto stehy jsou tam proto, aby zabránili pomačkání a narušení tvaru oblečení během jeho přepravy a skladování v regálech. Měly by být první věcí, kterou odstraníte před nošením obleku. Fakt, že je tam necháte, značí o tom, že netušíte proč tam vlastně jsou. Navíc mohou zabránit saku, aby vám dobře padlo na postavu.

Namísto manžet značka obleku

Nášivky, které jsou umístěny na rukávech vašeho nového saka, tam nejsou kvůli reklamě na výrobce. Nejsou určeny ani na to, aby se ostatní dozvěděli, kolik jste utratili na nový oblek. 🙂 Značka přišitá na přední straně rukávů je tam jen proto, aby prodávající věděli snadněji identifikovat značku oblečení a rychle našli potřebnou velikost ve skladu, jakmile si ji zákazník vyžádá. Nášivky snadno odstraníte díky jemnému vypárání  stehů.

Osvoboďte kapsy

Realizování tohoto kroku záleží jen na vás, nakolik o něm budete vědět jen vy.Jak jste si už někdy všimli, kapsy na blazerech  a sakách bývají přišity, kvůli čemuž je nelze používat. Krejčí jejich přišívají proto, protože spojená látka kapes vytváří navenek „rovnější“ a estetičtější tvar saka. Je jen na vás, zda se rozhodnete stehy odstranit. Pokud se rozhodnete rozpárat jejich, získáte kapsy na uložení drobností pro případ, že to budete potřebovat. Nenoste v nich však nic těžké, jako například peněženku, protože by se kapsy mohly roztáhnout a narušit tvar oblečení. Jsou vhodné na maličkosti – zvládnou lístek do divadla, zapalovač či kreditní kartu.