Zakřivuje se na povel! 105-palcový SUHD TV Samsung jako první na světě

Zakřivuje se na povel! 105-palcový SUHD TV Samsung jako první na světě 1

Společnost Samsung představila jako první na světě obří televizor s úhlopříčkou 105-palce a rozlišením Super Ultra High Definition (SUHD TV). Aby toho nebylo málo, jeho displej lze zakřivit na povel. Jde o nejpůsobivější televizor na světě, který se nachází na úplné špici současné technologie.

V průběhu několika let jsme byli ve světě televizorů svědky více inovací. Dnes se již většina inteligentních televizorů dokáže připojit na internet, není problémem stahovat aplikace či ovládat televizor hlasovými povely. Žijeme v době nástupu OLED displejů, které nabízejí ohromující barvy a tu nejhlubší černou jakou si dokážete představit.

Pamatujete se ještě na humbuk kolem 3D televizorů? Pouze pár let dozadu to byla technologie, kterou museli všichni mít. Masivní reklama nabádala spotřebitele k tomu, aby si ve svých obývácích nasazovali nepohodlné 3D brýle a sledovali Avatara. Není divu, že se tato technologie nikdy neujala natolik, abychom mohli mluvit o revoluci. Až se zavedením 4K rozlišení to začalo být skutečně zajímavé. Ultra High Definition (UHD) nabízí až čtyřikrát vyšší rozlišení ve srovnání s běžným HD rozlišením. Je proto radost se na takové televizory dívat.

Klíčovým faktorem je a vždy bude velikost úhlopříčky televizoru. Pokud si skutečně potrpíte na velikosti, zkuste se inspirovat největším televizorem na světě od společnosti Titan. A teď tu máme nový přírůstek do seznamu televizních inovací. Přichází doba zakřivených obrazovek. Stejně jako v kinech, kde se okraje filmového plátna zakřivují i ​​obrazovky současných (nejvyspělejších) televizorů to dokážou. Jde o to, umožnit divákovi periferní vidění, díky kterému se mohou zcela ponořit do děje.

Společnosti Samsung, Sony či LG nabízejí už nyní zakřivené modely televizorů. Má to však jeden háček. Jejich křivka redukuje pozorovací úhly ze stran, což znamená, že byste měli sedět přesně uprostřed před televizorem. Nelíbilo se to firmě Samsung, která přišla s velkolepým nápadem. Zakřivovat obrazovku televizoru lze nyní na povel, pouhým stisknutím tlačítka. V průběhu šesti až sedmi sekund lze displej obrazovky zakřivit do požadovaného tvaru. Je impozantní tuto funkci sledovat v praxi a je jen na vás, zda se rozhodnete pro plochý nebo zakřivený tvar.

Neuvěřitelně velká obrazovka s úhlopříčkou až 105 palců, nabízí ultra širokoúhlý 21:9 displej s rozlišením SUHD. Ten je zárukou nádherného obrazu a vysokého kontrastu. Konstrukce se stojanem byla inspirována 85-palcovým 4K UHD modelem série 9, který byl představen v roce 2013. To, kolik bude, výrobce, za toto monstrum požadovat není ještě známo, ale vzhledem k ceně 120.000 dolarů za 105-palcový, nezakřivený model se hovoří o 200.000 dolarech.